Stredoslovenskí energetici evidujú prvých nakazených zamestnancov, dodávky elektriny to neovplyvnilo

SSD
Montáž vodičov SSD

Stredoslovenská distribučná eviduje medzi zamestnancami 16 pozitívnych prípadov na koronavírus. Celkovo pritom zamestnáva spoločnosť 1 340 ľudí. „Zatiaľ nemáme žiadne problémy s bezpečnou a spoľahlivou prevádzkou distribučnej sústavy. Sme pripravení prijať aj prísnejšie opatrenia, aby sme našu sústavu udržali v plnej funkčnosti,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Stredoslovenskej distribučnej Miroslav Gejdoš.

Celoplošné testovanie

Firma upozorňuje na plánované celoplošné testovanie Slovákov na koronavírus. S vládou chce prediskutovať možné výnimky pre časť svojich zamestnancov. „Nesúhlasíme s tým, aby sa duplicitne testovali v rámci celoštátneho projektu. Nechceme ich vystaviť žiadnemu zbytočnému riziku, pretože bez nich by bola naša činnosť značne limitovaná,“ zdôraznil Gejdoš.

Stredoslovenskí energetici už od vypuknutia nákazy na Slovensku dodržiavajú prísne opatrenia. Najväčší dôraz kladú na bezpečnosť strategických zamestnancov z dispečingu. „Pravidelne testujeme našich kľúčových zamestnancov PCR testami a priebežne aj všetkých ostatných. Sme vybavení potrebnými ochrannými prostriedkami, ktoré neustále dopĺňame. Medzi zamestnancov plánujeme rozdistribuovať aj vitamínové balíčky na posilnenie imunity,“ doplnil Gejdoš.

Dvojtýždňové turnusy

Dispečeri zo Stredoslovenskej distribučnej pracujú v dvojtýždňových turnusoch, kedy vôbec neopúšťajú pracovisko. Predtým, ako nastúpia na turnus, sú po jednom ubytovaní v hoteli, kde sú uzavretí. „Následne idú na PCR test a ak sú negatívni, nastupujú do práce. Na pracovisko vstupujú cez špeciálne upravený vchod, ktorý nevyužíva nikto iný. V dispečerskej sále prebieha pravidelná dezinfekcia a neustále je zapnutý germicídny žiarič,“ povedal Gejdoš.

Čo sa týka terénnych pracovníkov, tí si podľa Gejdoša plnia svoje povinnosti podľa plánu, ale tiež za sprísnených podmienok. „Všetko prispôsobujeme tomu, aby sa zamestnanci dostávali do vzájomného kontaktu len minimálne a aby dodržiavali všetky nariadenia – rúško, dezinfekciu, odstup, komunikáciu cez mobil, internet a podobne. Pri vstupe do všetkých objektov SSD prebieha meranie telesnej teploty a dezinfekcia rúk,“ konštatoval Gejdoš.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Gejdoš
Firmy a inštitúcie SSD Stredoslovenská distribučná