Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrická energia SSE elektrina
Ilustračné foto SSE
12. 01. 2017 15:06 Aktuality Dargaj.jpg od vEnergetike.sk/SITA

Stredoslovenskí energetici si zrejme polepšili

Trhový podiel firmy v dodávke elektriny je podľa vedúcej kancelárie predstavenstva SSE Michaely Krivej už niekoľko rokov stabilizovaný.

Stredoslovenskí energetici očakávajú za vlaňajšok lepšie hospodárenie ako v predchádzajúcom roku. Spoločnosť Stredoslovenská energetika, a. s. (SSE) predpokladá, že v minulom roku dosiahla tržby na úrovni 700 mil. eur a čistý zisk v objeme zhruba 75 miliónov eur. V medziročnom porovnaní by tak mali tržby energetikov vzrásť o necelých 20 miliónov eur a zisk o približne 23 miliónov eur.

Vracajú sa starí klienti

„Sme druhým najväčším dodávateľom elektriny na Slovensku. Po miernych poklesoch po liberalizácii trhu je náš trhový podiel v dodávke elektriny už niekoľko rokov stabilizovaný,“ uviedla pre portál vEnergetike.sk vedúca kancelárie predstavenstva SSE Michaela Krivá s tým, že firma eviduje v poslednom období nárast počtu zákazníkov, ktorí sa k ním po skúsenosti s iným dodávateľom vracajú. „Darí sa nám zvyšovať podiel na trhu aj v oblasti dodávky plynu. Zákazníci si uvedomujú, že tradičný dodávateľ im poskytne v prvom rade spoľahlivosť dodávky, ale aj komfort a pohodlie pri vybavovaní ich požiadaviek,“ dodala Krivá.

Smart budúcnosť

Stredoslovenskí energetici vidia budúcnosť v inteligentných takzvaných smart riešeniach. „Od nového roka sme preto zaviedli špeciálnu sadzbu pre inteligentné meracie systémy, ktorá nám dáva príležitosť ponúknuť nové riešenia pre aktívne riadenie spotreby na strane klienta. Môže priniesť benefity ako zákazníkom, tak aj prevádzkovateľom sietí,“ uviedla Krivá. Energetici chcú pokračovať v rozširovaní svojej siete zákazníckych centier. „Čoraz viac zákazníkov však preferuje časovo flexibilné elektronické komunikačné kanály, práve preto sa chceme zamerať aj na rozšírenie a skvalitnenie služieb elektronického kontaktu,“ spresnila Krivá.

E-mobilita

Do budúcna sa chce podnik taktiež zamerať na služby energetickej efektívnosti a e-mobilitu. Stredoslovenskí energetici očakávajú skutočnú revolúciu v doprave. „Preto sa budeme v tomto roku zameriavať okrem iného na budovanie infraštruktúry nabíjacích staníc,“ dodala Krivá, podľa ktorej bude komoditný biznis len jednou zložkou komplexnej služby, ktorú budú klientom ponúkať.

Spoločnosť Stredoslovenská energetika pôsobí na trhu s dodávkami elektriny a plynu. Elektrinu taktiež vyrába. Energie dodáva viac ako 700 tisíc zákazníkom. Na energetickom trhu pôsobí už viac ako 90 rokov. Akcionármi spoločnosti sú Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré ovláda 51-percentný podiel a spoločnosť EP Energy, ktorá drží 49-percentný podiel. Firma EP Energy patrí do portfólia česko-slovenskej energetickej skupiny Energetický a průmyslový holding.

K téme

Nafta zarobila desiatky miliónov, upevňovala si pozíciu v zahraničí Do manažmenu skupiny GGE prichádza nový manažér

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X