Sulík skritizoval nápad Matoviča zdaniť ruskú ropu, zvýši to ceny benzínu a nafty na Slovensku

Richard Sulík
Minister hospodárstva a predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je zásadne proti nápadu ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý predstavil v utorok podvečer na tlačovej besede.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Nová daň podľa „sulíkovcov“ povedie k zvýšenie cien nafty a benzínu. „V čase najdrahších pohonných hmôt, ktoré sa podpisujú pod zvyšovanie cien všetkých tovarov a služieb na Slovensku, je vymýšľanie nových daní pre výrobcov benzínu a ropy strašidelná chyba,“ uviedla strana SaS na sociálnej sieti Facebook s tým, že je zásadne proti akejkoľvek novej dani a platí to aj v prípade novej dane ruskej ropy, ktorú predstavil Matovič.

Podľa predsedu strany SaS a ministra hospodárstva Richarda Sulíka tento návrh nemohli doteraz vetovať, pretože sa o novej dani dozvedeli až z tlačovej besedy. „Veto si však uplatníme, pretože táto daň s istotou povedie k vyšším cenám benzínu a nafty,“ priblížil Sulík. Matovič podľa Sulíka sám priznal, že takúto daň nezaviedla žiadna krajina v Európe a on prišiel s týmto nápadom ako prvý. „Je absurdné, že si myslí, že práve on vyrieši ceny pohonných hmôt,“ reaguje Sulík.

Ak Matovič predloží v stredu na vládu svoje návrhy, ktoré zvyšujú dane a povedú k vyšším cenám pre obyvateľov, strana SaS to bude považovať za vážne porušenie koaličnej zmluvy. „Konať by mal jednoznačne Protimonopolný úrad SR, avšak menovanie nového predsedu, ktorý bol zvolený výberovým konaním, Matovič bezdôvodne blokuje,“ uzavrel Sulík.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita