Taliani nakúpia od Američanov bridlicový plyn

Enel
Ilustračné foto endesa.com

Talianska energetická spoločnosť Enel už podpísala zmluvu s americkou spoločnosťou Cheniere Energy. Ročne nakúpia Taliani tri miliardy metrov kubických plynu z bridlicových polí.

Talianska energetická skupina Enel bude dovážať z Ameriky bridlicový plyn. Taliani už podpísali dve dvadsaťročné zmluvy s americkou spoločnosťou Cheniere Energy na dodávku skvapalneného zemného plynu z bridlicových plynových polí v celkovom objeme tri miliardy metrov kubických ročne. Približne jedna miliarda metrov kubických bude určená pre taliansky trh.

Podpísané zmluvy nadobudnú účinnosť od dátumu prvej dodávky, ktorá sa očakáva v roku 2018. „Vďaka týmto zmluvám zvýšime diverzifikáciu a flexibilitu svojho portfólia dodávok plynu na nadchádzajúce roky,“ informovala spoločnosť Enel. Plyn bude dodávaný v skvapalnenej forme z terminálu Corpus Christi, ktorý Cheniere Energy buduje v zátoke Quinta Bay na texaskom pobreží. Palivo sa tu naloží na tankery LNG skupiny Enel a bude prepravované do splyňovacích zariadení.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Enel