Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Teplo
Ilustračné foto SITA
26. 11. 2018 13:47 Aktuality od SITA

Teplárenstvo v Prešove ovládnu Česi

Protimonopolný úrad SR povolil koncentráciu spočívajúcu v získaní priamej výlučnej kontroly ČEZ Esco nad firmami Spravbytkomfort a Serviskomfort.

Protimonopolný úrad SR (PMÚ) schválil prevzatie prešovskej teplárenskej spoločnosti Spravbytkomfort spoločnosťou ČEZ Esco. Úrad taktiež povolil koncentráciu spočívajúcu v získaní priamej výlučnej kontroly ČEZ Esco nad firmou Serviskomfort. „Po vyhodnotení získaných podkladov a informácií sme dospeli k záveru, že posudzovaná koncentrácia je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže, keďže značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu, najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia,“ informovala hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.

V rámci posúdenia horizontálnych účinkov koncentrácie sa úrad zaoberal najmä oblasťou výroby a dodávky tepla a teplej úžitkovej vody. „Ďalej sme sa bližšie zaoberali vertikálnym vzťahom pokiaľ ide o oblasť dodávok plynu priemyselným odberateľom, kde pôsobí skupina ČEZ a oblasť výroby tepla, kde sú aktívni obidvaja účastníci koncentrácie, pričom dodávky plynu predstavujú vstupy pre oblasť výroby tepla. Pokiaľ ide o dodávky plynu priemyselným odberateľom, podiel skupiny ČEZ podľa oznámenia nedosahuje úroveň ovplyvnených trhov,“ dodala Oľšavská.

Spoločnosť ČEZ Esco je dcérskou spoločnosťou spoločnosti ČEZ, ktorá je jedným z najväčších výrobcov elektriny v regióne strednej a juhovýchodnej Európy. Firma sa zaoberá energetickým poradenstvom, výstavbou energetických zariadení vrátane zariadení pre tepelnú energetiku.

Firma Spravbytkomfort pôsobí v oblastiach výroby a dodávky tepla a teplej úžitkovej vody, výroby elektriny a správy bytov a nehnuteľností v krajskom meste Prešov. Spoločnosť Serviskomfort poskytuje služby v oblasti údržby priemyselných tepelných zariadení a bežnej údržby bytov.

Odporúčané články

EIB chce aj v tomto roku financovať energetické projekty či teplárenské spoločnosti Ceny tepla v Prešove sa zvýšia o 5,6 percenta

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Aktualizované: Štyroch turistov v poľských Tatrách zabili blesky, bolo medzi nimi aj dieťa Objednávka vraždy Žilinku bola priorita, ale zomrieť mala údajne aj jeho žena a deti Spolupráca Smeru-SD, SNS a Mostu-Híd sa po vypršaní koaličnej dohody nekončí, vyhlásil Fico Obchodná ulica v Bratislave bude bezpečnejšia, primátor Vallo otvoril novú policajnú stanicu K bodnutému mužovi v Hlohovci privolali policajtov, ale počas prevozu do nemocnice zomrel Foto: Agresívneho vodiča museli spacifikovať policajti, na urgente mal podstúpiť krvné testy Húfnice Zuzana 2 pomôžu slovenskej armáde aj priemyslu, hovorí Martin Dušanič z SOPK (rozhovor)

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X