Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sídlo spoločnosti Transpetrol
Sídlo spoločnosti Transpetrol SITA
20. 02. 2013 0:00 Aktuality od vEnergetike.skSITA

Transpetrol chce softvér za 2,5 mil. eur

Spoločnosť Transpetrol vyhlásila tender za 2,5 mil. eur. Prevádzkovateľ slovenského ropovodu hľadá firmu, ktorá jej vytvorí softvérový modul na hodnotenie defektov potrubia. Softvérový modul by mal hodnotiť stav potrubia zisteného vnútornou inšpekciou. „Predmetom zákazky je vytvorenie programového modulu na podporu hodnotenia celistvosti potrubia ropovodu a vypracovanie databázy defektov získaných inteligentnou vnútornou inšpekciou ropovodu,“ informovala spoločnosť Transpetrol vo vyhlásenom tendri.

Pri hľadaní dodávateľa chce slovenský prevádzkovateľ ropovodu použiť elektronickú aukciu. „Administrátor odošle elektronickú pozvánku na účasť v e-aukcii všetkým uchádzačom, ktorých ponuky spĺňajú určené podmienky,“ dodala firma. Záujemcovia môžu svoje ponuky posielať do 12. apríla tohto roka. S víťazom tendra chce Transpetrol podpísať zmluvu na obdobie troch rokov.

Spoločnosť Transpetrol sa zaoberá prepravou ropy a jej skladovaním pre odberateľov a pre Správu štátnych hmotných rezerv. V roku 2002 získala 49-percentný balík akcií Traspetrolu firma Jukos Oil Company za 74 mil. USD. Slovensko si ponechalo majoritný 51-percentný podiel. Koncom marca 2009 slovenská vláda podpísala v Londýne zmluvu s vedením spoločnosti Jukos International UK B.V. o spätnom odkúpení 49 % akcií spoločnosti Transpetrol. Cena za spätné odkúpenie 49 % akcií Transpetrolu predstavovala 240 mil. USD. Štát by tak mal v súčasnosti vlastniť 100-percentný podiel Transpetrolu. O 34-percentný podiel v podniku sa totiž prostredníctvom viacerých súdnych sporov stále uchádza skupina podnikateľov okolo východoslovenského podnikateľa Ignáca Ilčišina.

Odporúčané články

Slovnaft sa chystá investovať, akcionári ponechali zisk vo firme Obchodná vojna sa podpíše aj pod spomalenie rastu dopytu po rope

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

V obci Železná Breznica našli mŕtveho muža, na tele mal bodné poranenie Aktualizované: Kajakári Gelle a Petrušová skončili na MS tesne pod pódiom, od medailí ich delili sekundy Slovenský štvorkajak ostal neporazený aj po druhom štarte, do finále postúpil s najlepším časom Minister Gál okamžite odvolá Jankovskú, ak sa potvrdia informácie z Kočnerovej Threemy Rakete Sojuz-2 sa nepodarilo pripojiť k Medzinárodnej vesmírnej stanici, na palube je robot Fedor Aktivisti chcú postaviť kožušinové farmy mimo zákon, zorganizovali protest v Bratislave Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár)

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X