Tri okresy stredného Slovenska čakajú rozsiahlejšie odstávky elektriny, bez prúdu budú stovky miest

Elektrické vedenie, elektrina
Foto: Stredoslovenská distribučná (SSD)

Počas budúceho týždňa budú v troch okresoch Trenčianskeho a Žilinského kraja rozsiahlejšie odstávky elektriny. Pocíti ich takmer 3 000 domácností v okresoch Púchov, Považská Bystrica a Liptovský Mikuláš. Informoval o tom špecialista externej komunikácie spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) Miroslav Gejdoš.

Lezecká revízia vedenia

V pondelok 30. mája čaká plánovaná odstávka elektriny obyvateľov obce Beluša v Púchovskom okrese. Obmedzenie v čase od 7:30 do 16:30 sa dotkne viac ako 1200 domácností. „Dôvodom odstávky bude lezecká revízia vzdušného vedenia vysokého napätia. Vďaka nej môžu elektrikári včas odhaliť potenciálne problémy a predísť tak väčším výpadkom elektriny,“ uviedol Gejdoš.

Liptovské obce Veľké Borové, Malé Borové a Huty (okres Liptovský Mikuláš) majú naplánovanú odstávku elektriny v stredu 1. júna, v čase od 8:00 do 17:30 sa dotkne 500 domácností. Počas odstávky urobia elektrikári revíziu vedenia vysokého napätia.

Obmedzenia sa dotknú stovky miest

Približne rovnaký počet odberných miest pocíti výpadok elektriny vo štvrtok 2. júna, tentoraz v obciach Liptovský Trnovec, Kvačany a Liptovské Matiašovce. V čase od 8:00 do 15:00 sa tu uskutočnia opravy na úrovni vysokého napätia.

V ten istý deň nepôjde elektrina aj v obci Brvnište (okres Považská Bystrica). „V čase od 7:30 do 16:30 pocíti obmedzenie takmer 600 odberných miest. Aj v tomto prípade je to pre revíziu vysokého napätia,“ dodal Gejdoš.

SSD je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia. Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú viac ako 760-tisíc domácností a firiem.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Gejdoš
Firmy a inštitúcie SSD Stredoslovenská distribučná