Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Voda teplo spotreba
Ilustračné foto. pixabay.com
28. 12. 2018 10:41 Spotrebiteľ od SITA

Trnavská vodárenská zvyšuje ceny

Vodári zdôvodňujú zvýšenie cien vysokými investíciami do vodovodných potrubí a do čistiarní odpadových vôd.

Trnavská vodárenská spoločnosť zvyšuje od 1. januára 2019 cenu vody ako aj cenu za jej odvedenie do kanalizácie. Odberatelia zaplatia po novom za meter kubický vody 0,8878 eura, za odvedenie rovnakého množstva vody do kanalizácie (stočné) 1,3501 eura. Domácnosť so spotrebou 100 metrov kubických vody ročne zaplatí na budúci rok Trnavskej vodárenskej spoločnosti približne 224 eur, je to o 7,30 eura viac ako doteraz, na zvýšení sa podieľa predovšetkým stočné.

Návrh Trnavskej vodárenskej spoločnosti na zvýšenie cien schválil Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Vodári zvýšenie zdôvodnili predovšetkým výraznými investíciami z vlastných zdrojov. V prípade výroby a dodávky pitnej vody to bola rekonštrukcia potrubia Žlkovce – Hlohovec a rekonštrukcie potrubí vo Vrbovom a Veľkom Orvišti. V prípade kanalizácií a čistiarní to bola modernizácia čistiarne odpadových vôd v Krakovanoch za štyri milióny eur, zmodernizovaná bola aj čistiareň v Zelenči a vybudovaná bola kanalizácia v Kátlovciach. Zvýšili sa však aj náklady na mzdy zamestnancov.

Trnavská vodárenská spoločnosť je dominantným dodávateľom pitnej vody prostredníctvom verejného vodovodu a prevádzkovateľom kanalizácie v okresoch Trnava, Piešťany a Hlohovec. Jej akcie vlastní 98 miest a obcí regiónu, najväčším akcionárom je mesto Trnava.

Odporúčané články

Na čerpačkách sa nechystajú veľké prekvapenia, ceny môžu len mierne rásť Rekordne drahé emisné povolenky zvyšujú veľkoobchodné ceny elektriny

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Šéf najvyššieho súdu musí mať odborné a morálne predpoklady a Harabin to podľa Via Iuris nie je Smer mal uprednostniť sociálny dialóg, zamestnávateľov zaujímajú dopady vyššej minimálnej mzdy Politologička Soňa Szomolányi: Smer-SD bude stále najsilnejší, pretože jadro je neotrasiteľné vo svojej viere vo Fica Obchodná ulica v Bratislave bude bezpečnejšia, primátor Vallo otvoril novú policajnú stanicu Občianske preukazy by mali mať aj deti do 15 rokov, ministerstvo navrhlo dve verzie dokladov Mikroplasty vo vode zrejme nie sú nebezpečné, Svetová zdravotnícka organizácia však žiada výskum Video: Olympiakos má na dosah postup do skupinovej fázy, v Lige majstrov aj triumf Dinama Záhreb

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X