Ceny elektriny a plynu sa zvýšia. Lebo Fico, skonštatoval Sulík

Richard sulik robert fico.jpg
Foto: SITA, www.istockphoto.com - koláž WBN.

Domácnosti by si mali od začiatku budúceho roku priplatiť za elektrinu v priemere o 3 až 4 eur mesačne. Myslí si to minister hospodárstva Richard Sulík.

„My len kopírujeme trh. A ten trh je teraz taký, že po oživení ekonomiky po koronakríze, trhová cena elektriny ide hore,“ povedal v Rádiu Expres v relácii Braňa Závodského minister Sulík s tým, že by sa nemalo zabúdať, že v novembri minulého roku boli ceny elektriny pre domácnosti znížené v priemere o 9 %.

Lebo Fico

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) podľa ministra môže korigovať v koncových cenách elektriny len distribučné poplatky.

„Distribučné poplatky sú vysoké – lebo Fico. V energetike preukázateľne platí – lebo Fico,“ zdôraznil Sulík.

Vyššie ceny aj pri plyne

Aj pri plyne podľa ministra platí, že si domácnosti v budúcom roku priplatia. Taktiež podľa Sulíka je za tým výrazný nárast trhových cien plynu.

„Samotná trhová cena plynu stále ide hore,“ uzavrel Sulík s tým, že ministerstvo hospodárstva pod jeho vedením neuvažuje napríklad nad plynovými vratkami, ktorými kompenzovala bývalá vláda domácnostiam nárast cien plynu. Minister nekonkretizoval, o koľko by si mali domácnosti pri plyne mesačne priplatiť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Braňo ZávodskýRichard SulíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRSMER-SDÚrad pre reguláciu sieťových odvetví