Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bohunice Jaslovské atómová elektráreň SE
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Večerný pohľad na závod Atómové elektrárne Bohunice SITA
24. 10. 2018 13:10 Aktuality od vEnergetike.skSE

V bohunickej jadrovke bude havarijné cvičenie

Vo štvrtok 25. októbra 2018 sa spustia sirény systému varovania a vyrozumenia s reálnymi akustickými signálmi varovania.

Slovenské elektrárne zrealizujú vo štvrtok 25. októbra celoareálové havarijné cvičenie v lokalite Atómových elektrární Bohunice V2.

Cvičenie má za cieľ preveriť pripravenosť personálu lokality zvládať radiačné udalosti, ako aj súčinnosť so štátnou správou a samosprávou v ochrannom pásme AE Bohunice. Koná sa v súlade so schváleným harmonogramom havarijných cvičení a zákonom o civilnej ochrane obyvateľstva.

Na území elektrárne sa doobeda počas tohto cvičenia spustia sirény systému varovania a vyrozumenia s reálnymi akustickými signálmi varovania. Cvičenie bude na území elektrárne V2 vyhlásené spustením dvojminútového kolísavého tónu sirén a hovorenou informáciou „Pozor cvičenie“ a „Pozor, radiačné ohrozenie“. Ukončenie cvičenia bude oznámené dvojminútovým stálym tónom sirén a informáciou „Koniec ohrozenia“.

Jadrovej bezpečnosti a súvisiacej príprave personálu sa v Slovenských elektrárňach venuje najvyššia pozornosť, havarijné cvičenia a nácviky havarijnej komisie sa konajú počas celého roka. Na priebeh cvičení dozerajú aj inšpektori Úradu jadrového dozoru SR.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

Odporúčané články

Emisné povolenky sa dostali na jedenásťročné maximum Čo sa zmenilo v energetickej legislatíve? (jún 2019)

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X