V elektrárni pri Moskve vypukol požiar, výpadky dodávok nehrozia

Mytišči elektráreň požiar
Čierny dym nad elektrárňou pri meste Mytišči neďaleko Moskvy, štvrtok 11. júla 2019. Foto: Kirill Zykov, fotogaléria tlačovej agentúry Moskva cez AP

Jeden z energoblokov elektrárne TEC-27 sa pre požiar automaticky odpojil a prestal produkovať elektrinu.

Silný požiar vypukol vo štvrtok pri meste Mytišči neďaleko Moskvy v tepelnej elektrárni TEC-27. Podľa portálu vedomosti.ru to potvrdil zdroj agentúry TASS. „Na miesto udalosti vyslali množstvo tímov ministerstva pre mimoriadne situácie. Z miesta požiaru stúpa hustý čierny dym,“ povedal zdroj agentúry. Najprv sa odhadovalo, že požiar zasiahol dvesto štvorcových metrov, ale neskôr sa zistilo, že je na ploche do tisíc štvorcových metrov.

Pomôžu ďalšie elektrárne

Podľa zdroja agentúry Ria Novosti jeden z energoblokov TEC-27 sa pre požiar automaticky odpojil a prestal produkovať elektrinu. Ruské ministerstvo energetiky neskôr oznámilo, že TEC-27 prerušuje výrobu elektriny, ale nehrozia výpadky dodávok pre obyvateľstvo, keďže sa zvýšila produkcia v iných elektrárňach.

Podľa údajov na stránke ministerstva energetiky TEC-27 dodáva teplo a elektrinu pre viac ako milión odberateľov severu a severovýchodu Moskvy a mesta Mytišči. Ruské ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že pri požiari bolo zranených jedenásť ľudí, dodáva portál vedomosti.ru.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom