Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Teplo radiátor
Ilustračné foto. pixabay.com
22. 05. 2018 5:01 Aktuality od SITA

V Poprade klesla cena tepla takmer o 13 %

Popradská energetická spoločnosť dosiahla zisk 311 tisíc eur.

Popradská energetická spoločnosť ( P.E.S. s.r.o.) dosiahla za rok 2017 zisk po zdanení 311 tisíc eur. Všetky tieto prostriedky ostanú v meste a budú použité na zveľadenie majetku mesta v oblasti tepelného hospodárstva.

„Keď to porovnám s minulým obdobím, mesto malo zisk z predchádzajúcej spoločnosti približne 100-tisíc každý rok. Teraz je to 300-tisíc,“ uviedol viceprimátor Igor Wzoš na margo hospodárskych výsledkov P.E.S. s.r.o., ktorú zriadilo mesto Poprad ako spoločnosť so 100 % kapitálovou účasťou mesta Poprad od 1. januára 2017. Zisk dosiahla P.E.S. s.r.o. aj napriek tomu, že v roku 2017 predala menšie množstvo tepla ako bolo podľa dostupných zdrojov predaných v roku 2016. „Vplyv na menší predaj tepla mali najmä dva základné faktory – zatepľovanie objektov a ekonomické správanie sa odberateľov“ uviedol konateľ P.E.S. s.r.o.Pavol Kubičko.

Priemerná cena tepla v Poprade klesla v roku 2017 v porovnaní s rokom 2016 o 12,8%. Nižšiu cenu tepla pocítia Popradčania vo vyúčtovacích faktúrach . To, do akej miery, závisí od individuálneho správania sa jednotlivých odberateľov a ako majú nastavené zálohové platby od správcovských spoločností alebo spoločenstiev vlastníkov bytov. Tie majú povinnosť zúčtovať náklady za teplo do 31.mája.

V investičnom pláne P.E.S. s.r.o. na rok 2018 je dokončiť II. etapu rekonštrukcie a opravy rozvodov na okruhu kotolne v Matejovciach a na sídlisku JUH III zrealizovať prepojenie dvoch kotolní. Investície majú za cieľ znížiť energetickú náročnosť dodávky tepla a zamedziť tepelným stratám. Práce na plánovaných opravách začali už tento týždeň. Od začiatku roka pribudlo P.E.S. s.r.o do správy k pôvodným 47 kotolniam ďalších šesť. Teplo dodáva pre 14 tisíc domácností, pre školy a pre ďalších odberateľov v meste.

Odporúčané články

Kotol či kachle? Štatistici budú zisťovať, ako Slováci kúria. Na pivo vraj dávame viac ako na teplo

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Šéf najvyššieho súdu musí mať odborné a morálne predpoklady a Harabin to podľa Via Iuris nie je Smer mal uprednostniť sociálny dialóg, zamestnávateľov zaujímajú dopady vyššej minimálnej mzdy Politologička Soňa Szomolányi: Smer-SD bude stále najsilnejší, pretože jadro je neotrasiteľné vo svojej viere vo Fica Obchodná ulica v Bratislave bude bezpečnejšia, primátor Vallo otvoril novú policajnú stanicu Občianske preukazy by mali mať aj deti do 15 rokov, ministerstvo navrhlo dve verzie dokladov Mikroplasty vo vode zrejme nie sú nebezpečné, Svetová zdravotnícka organizácia však žiada výskum Video: Olympiakos má na dosah postup do skupinovej fázy, v Lige majstrov aj triumf Dinama Záhreb

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X