V Poprade klesla cena tepla takmer o 13 %

Teplo radiátor
Ilustračné foto. pixabay.com

Popradská energetická spoločnosť dosiahla zisk 311 tisíc eur.

Popradská energetická spoločnosť ( P.E.S. s.r.o.) dosiahla za rok 2017 zisk po zdanení 311 tisíc eur. Všetky tieto prostriedky ostanú v meste a budú použité na zveľadenie majetku mesta v oblasti tepelného hospodárstva.

„Keď to porovnám s minulým obdobím, mesto malo zisk z predchádzajúcej spoločnosti približne 100-tisíc každý rok. Teraz je to 300-tisíc,“ uviedol viceprimátor Igor Wzoš na margo hospodárskych výsledkov P.E.S. s.r.o., ktorú zriadilo mesto Poprad ako spoločnosť so 100 % kapitálovou účasťou mesta Poprad od 1. januára 2017. Zisk dosiahla P.E.S. s.r.o. aj napriek tomu, že v roku 2017 predala menšie množstvo tepla ako bolo podľa dostupných zdrojov predaných v roku 2016. „Vplyv na menší predaj tepla mali najmä dva základné faktory – zatepľovanie objektov a ekonomické správanie sa odberateľov“ uviedol konateľ P.E.S. s.r.o.Pavol Kubičko.

Priemerná cena tepla v Poprade klesla v roku 2017 v porovnaní s rokom 2016 o 12,8%. Nižšiu cenu tepla pocítia Popradčania vo vyúčtovacích faktúrach . To, do akej miery, závisí od individuálneho správania sa jednotlivých odberateľov a ako majú nastavené zálohové platby od správcovských spoločností alebo spoločenstiev vlastníkov bytov. Tie majú povinnosť zúčtovať náklady za teplo do 31.mája.

V investičnom pláne P.E.S. s.r.o. na rok 2018 je dokončiť II. etapu rekonštrukcie a opravy rozvodov na okruhu kotolne v Matejovciach a na sídlisku JUH III zrealizovať prepojenie dvoch kotolní. Investície majú za cieľ znížiť energetickú náročnosť dodávky tepla a zamedziť tepelným stratám. Práce na plánovaných opravách začali už tento týždeň. Od začiatku roka pribudlo P.E.S. s.r.o do správy k pôvodným 47 kotolniam ďalších šesť. Teplo dodáva pre 14 tisíc domácností, pre školy a pre ďalších odberateľov v meste.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom