V Slovenských elektrárňach našli pozitívnych ľudí na koronavírus, výroba nie je ohrozená

KORONAVÍRUS: Testovanie zamestnancov v Mochovciach
Testovanie zamestnancov Jadrovej elektrárne na COVID-19 v odbernom mieste v areáli Atómovej elektrárne Mochovce v rámci operácie Spoločná zodpovednosť, ktorá sa týka celoplošného testovania obyvateľov na Slovensku. Mochovce, 30. október 2020. Foto: SITA/Martin Havran

V spoločnosti Slovenské elektrárne našli 26 pozitívnych zamestnancov na koronavírus. Pozitivita pracovníkov slovenského dominantného výrobcu elektriny tak dosiahla 0,74 %. „Spoľahlivosť a plynulosť výroby elektrickej energie nie je ohrozená, naďalej však budeme aplikovať veľmi prísne pravidlá na ochranu zdravia našich zamestnancov. Vzhľadom na to, že plošné testovanie považujeme za účinný nástroj pri eliminácii šírenia ochorenia COVID-19, plánujeme v ňom pokračovať,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa Slovenských elektrární Oľga Baková.

Na testy prišlo vyše 82 % zamestnancov

Slovenské elektrárne v piatok vo svojich siedmich lokalitách poskytli testovanie antigénovými testami pre svojich zamestnancov. „Túto možnosť využilo vyše 82 % zamestnancov, čo považujeme za veľmi dobrý výsledok, aj vzhľadom na to, že zamestnanci, ktorých práca to umožňuje, ju vykonávajú z domu,“ konštatovala Baková.

Slovenské elektrárne produkujú 69 % z celkovej výroby elektrickej energie na území Slovenska. Disponujú so zdrojmi s výkonom viac ako štyritisíc megawattov. Podnik prevádzkuje 31 vodných, 2 atómové, 2 tepelné a 2 solárne elektrárne. Firma zamestnáva vyše 4 300 pracovníkov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Oľga Baková
Firmy a inštitúcie SE Slovenské elektrárne