Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vláda
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Rokovanie vlády SR zdroj: SITA
13. 03. 2019 11:15 Aktuality od SITA

Vláda navrhla prezidentovi dvoch nových kandidátov do Regulačnej rady

Prezident SR by mal vymenovať za člena Regulačnej rady, ktorá pôsobí na ÚRSO, Slavomíra Brudňáka alebo Juraja Doležala.

Regulačná rada, ktorá pôsobí na Úrade pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) ako kontrolný a odvolací orgán, by mala byť onedlho už v plnom zložení. Vládny kabinet po vyše roku schválil dvoch nových kandidátov na post člena Regulačnej rady, pričom jedného z nich by mal prezident SR vymenovať do funkcie. Novým členom Regulačnej rady by sa tak mal stať Slavomír Brudňák alebo Juraj Doležal.

Vláda už raz dvoch kandidátov na voľné miesto v Regulačnej rade schválila. Na návrh vtedajšieho premiéra Roberta Fica koncom novembra 2017 navrhla prezidentovi Rudolfa Kočiška a Vladimíra Pastoreka. Jeden z nich mal nahradiť v Regulačnej rade Vladimíra Čepka, ktorému funkčné obdobie skončilo v polovici novembra 2017. Kabinet však potom svoj návrh stiahol.

Funkčné obdobie členov rady je šesť rokov. Rada sa podľa regulačného zákona z jednej tretiny obnovuje každé dva roky. Prezident SR vymenúva troch členov rady na návrh Národnej rady SR a troch členov na návrh vlády SR. Na každé miesto člena rady sa navrhujú dvaja kandidáti. Na uvoľnené miesto člena rady navrhuje nového kandidáta ten, kto navrhol člena rady, ktorého členstvo zaniklo.

Podľa schválenej novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach z roku 2017 už nesmie predseda ÚRSO zastávať aj funkciu šéfa Regulačnej rady. Kandidáta na predsedu Regulačnej rady volia spomedzi seba členovia rady a vymenuje ho prezident SR. Hlava štátu v auguste 2017 vymenovala za nového predsedu Regulačnej rady Radoslava Naništu.

Odporúčané články

Regulačnej rade stále chýba jeden člen Ceny energií bude strážiť aj kandidát národniarov

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Šéf najvyššieho súdu musí mať odborné a morálne predpoklady a Harabin to podľa Via Iuris nie je Smer mal uprednostniť sociálny dialóg, zamestnávateľov zaujímajú dopady vyššej minimálnej mzdy Politologička Soňa Szomolányi: Smer-SD bude stále najsilnejší, pretože jadro je neotrasiteľné vo svojej viere vo Fica Obchodná ulica v Bratislave bude bezpečnejšia, primátor Vallo otvoril novú policajnú stanicu Občianske preukazy by mali mať aj deti do 15 rokov, ministerstvo navrhlo dve verzie dokladov Mikroplasty vo vode zrejme nie sú nebezpečné, Svetová zdravotnícka organizácia však žiada výskum Video: Olympiakos má na dosah postup do skupinovej fázy, v Lige majstrov aj triumf Dinama Záhreb

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X