Vrcholový manažment v SEPS sa mení, necelý týždeň po výmene členov predstavenstva

SEPS
Centrála SEPS

V spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) sa po personálnych zmenách v predstavenstve uskutočnili zmeny aj vo vrcholovom manažmente. Minister financií Eduard Heger minulý týždeň predstavil novozvolených členov predstavenstva SEPS. Stali sa nimi Peter Dovhun, Marián Širanec, Miroslav Janega, Martin Riegel a Jaroslav Vach. Za predsedu predstavenstva jediný akcionár, teda ministerstvo financií, určil Petra Dovhuna, za podpredsedu predstavenstva Mariána Širanca.

Nový vrcholový manažment

Ako informoval vedúci odboru komunikácie Norbert Deák, na utorňajšom zasadnutí predstavenstvo vymenovalo do funkcie generálneho riaditeľa Petra Dovhuna, do funkcie vrchného riaditeľa úseku prevádzky Miroslava Janegu a do funkcie vrchného riaditeľa úseku ekonomiky Jaroslava Vacha. Vo svojej funkcii zostáva vrchný riaditeľ úseku rozvoja, investícií a obstarávania Martin Riegel. S účinnosťou od 16. februára 2021 bol poverený riadením úseku ICT Peter Dovhun, úseku Slovenského elektroenergetického dispečingu a obchodu Miroslav Janega, úseku podpory riadenia Jaroslav Vach a úseku stratégie a medzinárodnej spolupráce Martin Riegel.

Nastavenie riadenia

„Našou spoločnou misiou bude aj naďalej zabezpečovať spoľahlivú a bezpečnú prenosovú sústavu, jej rozvoj, zároveň dohliadať na hospodárnosť ekonomiky a výdavkov SEPS a vytvárať priestor pre dobrú prácu a sebarealizáciu dnešných i budúcich zamestnancov,“ povedal predseda predstavenstva Dovhun s tým, že v prvom rade sa nové vedenie zamerá na nastavenie riadenia a každodenné fungovanie spoločnosti v nových podmienkach.

Slovenská elektrizačná prenosová sústava vykonáva činnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy a zabezpečuje prenos elektrickej energie prostredníctvom svojich 400 kV a 220 kV vedení na území Slovenska. SEPS prevádzkuje spolu 2138 kilometrov vedení s napäťovou hladinou 400 kV, 772 kilometrov 220 kV vedení a 22 elektrických staníc. Jediným akcionárom spoločnosti SEPS je Slovenská republika, ktorú zastupuje Ministerstvo financií SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav VachMartin RiegelPeter Dovhun