Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina elektrické vedenie VSD
Ilustračné foto. VSD
26. 06. 2019 8:58 AktualitySlovensko od SITA

VSD preinvestuje v Spišskej Novej Vsi 1,5 mil. eur

Zástupcovia miest Spišská Nová Ves a Vysoké Tatry podpísali so spoločnosťou VSD Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci.

Spoločnosť Východoslovenská distribučná (VSD) v priebehu troch rokov preinvestuje v Spišskej Novej Vsi 1,5 milióna eur. Zástupcovia miest Spišská Nová Ves a Vysoké Tatry podpísali so spoločnosťou VSD Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci. Vo Vysokých Tatrách ráta s infraštrukturálnymi investíciami, ktorých výšku však nespresnili, a pomocou pri rozvoji cestovného ruchu. V tlačovej správe o tom informovala Andrea Forbergerová z VSD.

Súčasťou rozsiahlych investícií v Spišskej Novej Vsi je skvalitnenie distribúcie elektriny, čo VSD zabezpečí rekonštrukciou a výstavbou elektroenergetických sietí a zariadení. „Partnerstvo s mestom Spišská Nová Ves zohľadňuje aj ďalšie aspekty, ktoré prispievajú k lepšej kvalite života v regióne. Momentálne už finišujeme s analýzou úspor na elektrine pre mestské odberné miesta. Vieme, ako by Spišská Nová Ves mohla ušetriť približne 37 percent. Dohodli sme sa aj na spolupráci v oblasti rozvoja bývania,“ uviedol riaditeľ divízie Sieťový obchod vo VSD Jaroslav Hrušč.

Mesto zase prisľúbilo pomoc a aktívnu spoluprácu, aby investičný balík VSD bol vynaložený čo najefektívnejšie, a teda aj v čo najkratšom čase. „Intenzívnejšia spolupráca v oblasti energetiky je súčasťou našej stratégie podpory moderných SMART riešení pre mesto. Som rád, že Spišská Nová Ves bude v nasledujúcich rokoch aktívnym partnerom obnovy a rozvoja energetických sietí a bývania,“ zhodnotil podpis memoranda primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik.

Vysoké Tatry podpisom nadviazali na memorandum spred siedmich rokov a rozšírili spoluprácu na ďalšie oblasti. Aktivity sa týkajú najmä cestovného ruchu a podmienok pre jeho ďalší rozvoj. VSD ráta s výraznými infraštrukturálnymi investíciami pre mesto, a to už v roku 2020.

„Špecifikom mesta Vysoké Tatry je vysoký podiel turistov, takže nehovoríme len o potrebách samosprávy a domácich, ale aj najnavštevovanejšej turistickej destinácii Slovenska. K tomu patria moderné, úsporné a ekologické technológie s dostatočnou kapacitou pre nápor a najvyššie nároky návštevníkov,“ uviedol Jaroslav Hrušč. Predmetom spolupráce nebude len základná elektroenergetická infraštruktúra ale takisto e-mobilita a podpora jej rozvoja.

Odporúčané články

Dodávky elektriny na východe Slovenska už obnovili do viac ako 20 tisíc odberných miest Na stĺpoch a pod napätím
Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi Prepustení baníci by mohli dostať aj ďalšie odškodnenie, ale návrh Smeru má viacero nedostatkov ŠK Slovan si musí podľa hrdinu Abenu v odvete veriť, tréner Kozák túži po solúnskej rozprávke Saková nepodporila zvyšovanie platov vojakov, žiada rovnaké podmienky pre políciu aj hasičov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X