Výberové konanie do strategického podniku SEPS sa blíži, prihlásilo sa 61 manažérov

Elektrina vedenie
Ilustračné foto pixabay.com

O pozíciu člena predstavenstva v štátnej spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) je obrovský záujem. Do výberového konania sa prihlásilo Ministerstvu financií SR, ktoré je jediným akcionárom SEPS, celkovo 61 uchádzačov. „Výberové konanie prebehne pravdepodobne budúci týždeň. Finalizujeme termíny výberového konania,“ uviedlo pre agentúru SITA ministerstvo financií.

Aj dočasne dosadení manažéri

Ako potvrdil rezort financií, o pozíciu člena predstavenstva SEPS zabojujú aj v apríli dočasne dosadení manažéri Jaroslav Vach a Martin Riegel. Svetozár Krnáč už o členstvo v predstavenstve SEPS záujem neprejavil. Podľa informácií portálu vEnergetike.sk, strategický energetický podnik chcú riadiť odborníci z rôznych oblastí, napríklad aj z bankového sektora. Rezort financií hľadá všetkých štyroch členov predstavenstva.

Ministerstvo financií už zriadilo aj výberovú komisiu, ktorá rozhodne o štyroch nových členoch predstavenstva SEPS. „Predsedom výberovej komisie je predseda výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti,“ informuje rezort. Predsedom parlamentného hospodárskeho výboru je pritom poslanec za hnutie OĽaNO Peter Kremský. Za hnutie, ktoré nominovalo za ministra financií Eduarda Hegera.

Konečné slovo pre ministra financií

Ako informovalo ministerstvo financií, nádejných nových manažérov slovenského prevádzkovateľa elektrizačnej prenosovej sústavy budú taktiež hodnotiť štátny tajomník ministerstva, generálna tajomníčka služobného úradu, zástupca ministerstva hospodárstva a zástupca zamestnancov podniku. Konečné slovo výberu však bude mať opäť minister financií. „O obsadení funkcií rozhoduje minister, pričom osobu, ktorá bude zvolená za člena predstavenstva obchodnej spoločnosti, vyberie zo zoznamu uchádzačov, ktorí vyhoveli kritériám výberového konania,“ upozorňuje ministerstvo financií.

Slovenská elektrizačná prenosová sústava vznikla rozdelením spoločnosti Slovenské elektrárne k 21. januáru 2002 na tri samostatné akciové spoločnosti. Spoločnosť vykonáva činnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy a zabezpečuje prenos elektrickej energie prostredníctvom svojich 400 kV a 220 kV vedení na území Slovenska, ako aj dovoz, vývoz, tranzit elektrickej energie a jej presné meranie. Jediným akcionárom firmy je Ministerstvo financií SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerJaroslav VachMartin Riegel
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRSEPS Slovenská elektrizačná prenosová sústava