Výberové konanie na člena predstavenstva SEPS bude vo štvrtok, písomnou formou

SEPS elektrické vedenie
Ilustračné foto SEPS

Pandemická situácia na Slovensku nezastavila výberové konanie na členov predstavenstva Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy (SEPS). Ako pre portál vEnergetike.sk uviedol tlačový odbor Ministerstva financií SR, výberové konanie sa uskutoční tento týždeň vo štvrtok 15. októbra. „Vzhľadom na pandemickú situáciu prebehne výberové konanie písomnou formou,“ dodal rezort financií.

Aj dočasne dosadení manažéri

Do výberového konania sa prihlásilo ministerstvu financií, ktoré je jediným akcionárom SEPS, celkovo 61 uchádzačov. Ako potvrdil pre portál vEnergetike.sk rezort financií, o pozíciu člena predstavenstva SEPS zabojujú aj v apríli dočasne dosadení manažéri Jaroslav Vach a Martin Riegel. Rezort financií hľadá všetkých štyroch členov predstavenstva.

Ministerstvo financií už zriadilo aj výberovú komisiu, ktorá rozhodne o štyroch nových členoch predstavenstva SEPS. „Predsedom výberovej komisie je predseda výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti,“ informuje rezort. Predsedom parlamentného hospodárskeho výboru je pritom poslanec Peter Kremský za hnutie OĽaNO, ktoré nominovalo za ministra financií Eduarda Hegera.

Z úspešných vyberie minister

Ako informovalo ministerstvo financií, nádejných nových manažérov slovenského prevádzkovateľa elektrizačnej prenosovej sústavy budú taktiež hodnotiť štátny tajomník ministerstva, generálna tajomníčka služobného úradu, zástupca ministerstva hospodárstva a zástupca zamestnancov podniku. Konečné slovo výberu však bude mať opäť minister financií. „O obsadení funkcií rozhoduje minister, pričom osobu, ktorá bude zvolená za člena predstavenstva obchodnej spoločnosti, vyberie zo zoznamu uchádzačov, ktorí vyhoveli kritériám výberového konania,“ upozorňuje ministerstvo financií.

Slovenská elektrizačná prenosová sústava vznikla rozdelením spoločnosti Slovenské elektrárne k 21. januáru 2002 na tri samostatné akciové spoločnosti. Spoločnosť vykonáva činnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy a zabezpečuje prenos elektrickej energie prostredníctvom svojich 400 kV a 220 kV vedení na území Slovenska, ako aj dovoz, vývoz, tranzit elektrickej energie a jej presné meranie. Jediným akcionárom firmy je Ministerstvo financií SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerJaroslav VachMartin RiegelPeter Kremský
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRSEPS Slovenská elektrizačná prenosová sústava