Vyhlásili tretiu výzvu na zatepľovanie rodinných domov

Zatepľovanie úspory energie šetrenie teplo
Ilustračné foto akostavat.com

Majitelia domov starších ako desať rokov, ktorí splnia všetky podmienky, môžu od štátu získať na zatepľovanie 8 800 eur.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR vyhlásilo tretiu výzvu na získanie príspevku na zateplenie rodinných domov. Majitelia domov starších ako desať rokov, ktorí splnia všetky podmienky, môžu od štátu získať na zatepľovanie 8 800 eur. „Oproti predošlej výzve zvyšujeme maximálnu podporu zo 6 500 eur na 8 800 eur a otvárame túto možnosť pre širší okruh našich občanov,“ povedal minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd).

Žiadosti o príspevok bude podľa ministerstva možné elektronicky podávať od 1. augusta do 31. októbra tohto roka alebo do naplnenia počtu elektronicky zaevidovaných žiadostí o príspevok, ktorý je stanovený pre päťsto žiadostí. „Podľa zákona o energetickej hospodárnosti budov príspevok možno poskytnúť do výšky 40 % oprávnených nákladov, najviac 8 800 eur,“ uviedla rezortná hovorkyňa Karolína Ducká.

Do nákladov na zateplenie rodinného domu je možné zahrnúť aj úhradu za výmenu zdroja tepla (kotol, tepelné čerpadlo), ak už nebola podporená iným programom a podpora sa týka viacpodlažného rodinného domu s celkovou podlahovou plochou do 300 štvorcových metrov. Informácie o podmienkach poskytnutia príspevku na zateplenie rodinného domu sú dostupné na www.zatepluj.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom