Západoslovenskí energetici upozorňujú na podvodný email

Internet, email
Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

Spoločnosť ZSE upozorňuje spotrebiteľov, aby neotvárali podvodný email z adresy info@zse.sk s predmetom Upomienka. Text podvodného emailu upozorňuje na neuhradenú faktúru, príloha emailu sa tvári ako upomienka zákazníkov ZSE. 

Na základe doterajších šetrení bolo zistené, že cieľom tohto phishingového útoku je získanie prihlasovacích údajov do internetových služieb (napr. internet banking, Paypal a pod.).

Spoločnosť vyhlasuje, že emailové konto info@zse.sk nevyužíva na zasielanie upomienok alebo elektronických faktúr a teda nie je odosielateľom predmetnej správy. Riešením tohto útoku sa zaoberajú štátne orgány, s ktorými spoločnosť intenzívne spolupracuje a poskytuje im plnú súčinnosť.

Spoločnosť ZSE primárne komunikuje so svojimi zákazníkmi prostredníctvom nasledovných adries: kontakt@zse.sk (zasielanie e-faktúry, upomienok); zakaznickazona@zse.sk (notifikácie z online účtu; informácie o odstávkach). Adresu info@zse.sk využíva spoločnosť prevažne na zasielanie marketingovej komunikácie.

Zákazníci ZSE majú možnosť overiť si úhradu svojich pohľadávok na Zákazníckej linke 0850 111 555 alebo prostredníctvom online zóny na stránke www.zse.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSE Západoslovenská energetika