ZAUJÍMAVOSTI: Veľké trio boháčov chce bojovať proti klimatickým zmenám

OZE veterná slnečná energia solárny panel turbína
Ilustračné foto SITA/AP

Bill Gates, Richard Branson a Jeff Bezos chcú investovať do zelenej energie.

Bill Gates, Richard Branson a Jeff Bezos nedávno ohlásili svoj úmysel vytvoriť fond v hodnote 1 mld. amerických dolárov (USD). Spoločným zámerom, ktorý spája týchto troch velikánov, je boj proti klimatickým zmenám. Ako informoval portál dailymail.co.uk, cieľom ich spoločnej iniciatívy s názvom Breakthrough Energy Ventures, je v nasledujúcich 20 rokoch investovať naakumulované finančné prostriedky do zelenej energie.

Chcú lacnú, spoľahlivú a dostupnú energiu

Zakladatelia fondu zároveň veria, že tento dlhodobý prístup pomôže vytvoriť budúcu generáciu spoľahlivej a dostupnej energie pre celý svet. Rozdiel oproti mnohým predchádzajúcim investičným akciám je podľa zakladateľov iniciatívy v tom, že výnosy neočakávajú hneď v období niekoľkých rokov, ale uprednostňujú spomínaný dlhodobý prístup. Pomocou tohto prístupu chcú zabezpečiť zdroje lacnej, spoľahlivej a dostupnej energie.

Investície do skladovania energie

Zakladateľ Microsoftu Bill Gates, ktorý je lídrom vytvorenej koalície, v tejto v súvislosti uviedol: „Naším cieľom je vybudovať spoločnosti, ktoré pomôžu zabezpečiť budúcu generáciu spoľahlivých a dostupných energií, ktoré nebudú obsahovať škodlivé emisie.“ Pre Quartz ešte dodal, že všetci zainteresovaní sú otvorení všetkému, čo vyústi do spoľahlivej a lacnej energie. Zároveň sa očakáva, že fond bude investovať aj do efektívnych spôsobov skladovania a výroby energie.

Ďalších 19 investorov

K zakladateľovi nadácie Billa a Melindy Gatesových sa okrem generálneho riaditeľa Amazonu Jeffa Bezosa a majiteľa spoločnosti Virgin Group Sira Richarda Bransona pridalo ešte 19 ďalších investorov. Odhaduje sa pritom, že bohatstvo týchto investorov spoločne tvorí 170 mld. USD, čo vo finále predstavuje kolekciu a spojenie najbohatších investorov v histórii. Koalíciu zformovali ešte počas parížskych rozhovorov v roku 2015.

Pôvodný článok nájdete na TEJTO STRÁNKE

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom