ZSE Energia, VSE a SSE. Dodávatelia elektriny, ktorým domácnosti stále najviac dôverujú

SSE vedenie
Ilustračné foto epholding.cz

Slovenské domácnosti naďalej dôverujú tradičným dodávateľom elektriny. Spoločnosti ZSE Energia, Stredoslovenská energetika (SSE) a Východoslovenská energetika (VSE) ovládli v minulom roku 84-percentný trhový podiel na trhu s dodávkami elektriny pre domácnosti. Ako informoval Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), domácnosti si mohli vybrať zo 40-tich dodávateľov elektriny.

Najsilnejšou je ZSE Energia

Najsilnejšou spoločnosťou pri domácnostiach ostáva ZSE Energia, ktorá vlani dosiahla v tomto segmente zákazníkov 37-percentný podiel. Nasleduje Stredoslovenská energetika s 26-percentným podielom a Východoslovenská energetika s 21-percentným podielom. Za tradičnými dodávateľmi elektriny je štátny Slovenský plynárenský priemysel (SPP) s 8-percentným trhovým podielom na trhu s dodávkami elektriny pre domácnosti.

Dominancia aj pri malých podnikoch

Podobný scenár je aj na trhu s dodávkami elektriny pre malé podniky. V tomto segmente zákazníkov ovládala v minulom roku spoločnosť ZSE Energia 36-percentný trhový podiel. Stredoslovenská energetika sa musela uspokojiť s 27-percentným a Východoslovenská energetika s 25-percentným trhovým podielom na trhu s dodávkami elektriny pre malé podniky. Za tradičnými dodávateľmi elektriny bola spoločnosť Slovakia Energy so 4-percentným trhovým podielom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SPP Slovenský plynárenský priemyselSSE Stredoslovenská energetikaÚRSO Úrad pre reguláciu sieťových odvetvíVSE Východoslovenská energetikaZSE Energia