ZSE podporí organizátorov Climathonu v snahe spraviť Bratislavu odolnejšou voči klimatickým zmenám

Sustainable lifestyle and Environmental
Foto: Getty Images

Výroba elektrickej energie z konvenčných zdrojov výrazne vplýva na európsku produkciu CO2. Energetický sektor v Európskej únii vyprodukuje ročne až 1,17 miliardy ton emisií. ZSE si uvedomuje negatívny vplyv, ktorý má energetický sektor na zmenu klímy. Podporou druhého ročníka podujatia Climathon chce spoločnosť prispieť k hľadaniu inovatívnych riešení bojujúcich s klimatickou krízou.

Hlavnou výzvou tohtoročného podujatia je nájsť spôsob, ako spraviť mesto Bratislava odolnejším voči klimatickým zmenám. Účastníci budú vyvíjať riešenia v oblastiach ako je napríklad predikcia a vizualizácia klimatických stresorov (tepelné ostrovy, záplavy, atď.), efektívnejšie plánovanie obnoviteľných zdrojov, či optimalizácia manažmentu odpadu, verejnej dopravy a elektromobility. Viac informácií nájdete v tomto videu:

Climathon (Bratislavský hackathon) sa uskutoční počas víkendu, 22.-24. október 2021. Možnosť zúčastniť sa budú mať všetci obyvatelia hlavného mesta Bratislava, ktorí by radi prispeli k riešeniu jeho problémov týkajúcich sa klimatickej krízy. Účastníci hackathonu budú mať presne 48 hodín na to aby v jednotlivých tímoch pretavili svoje idey do konkrétnych technologických riešení. Pod vedením mentorov a expertov budú vo svojich tímoch intenzívne pracovať celý víkend. Koniec víkendu bude patriť prezentáciám projektov, ktoré budú bojovať o finančné ceny v hodnote 7 000 eur. Registrácia prebieha tu.

Ešte pred samotným hackathonom, pripravili partneri podujatia sériu stretnutí pod názvom City Trilogy, počas ktorých rozprávajú o inovačných technológiách a postupoch inšpiratívne osobnosti. Dňa 13.10. v čase 18.00 – 19.30 bude na tému Nová energetika diskutovať aj expert na nové energetické riešenia ZSE Miroslav Bištuť. Sledovať priamy prenos môžete tu.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSE Západoslovenská energetika