Venezuela musela povolať na Copa América 15 nových hráčov, dôvodom je koronavírus

Estádio Nacional de Brasília
Estádio Nacional de Brasília, na ktorom sa odohrá úvodný zápas Copa América 2021 medzi Brazíliou a Venezuelou. Foto: ilustračné, SITA/AP

Vedenie futbalovej reprezentácie Venezuely povolalo 15 nových hráčov do svojho tímu na Copa América v Brazílii. Dôvodom je osem hráčov pozitívnych na koronavírus, ktorí museli byť izolovaní.

V súvislosti s aktuálne stúpajúcim počtom pozitívnych hráčov Juhoamerická futbalová federácia zrušila limit pre počet hráčskych zmien v jednotlivých tímoch.

Venezuelčania v úvodnom svojom vystúpení na juhoamerickom šampionáte nastúpia proti Brazílčanom. Hostiteľská krajina a zároveň obhajca titulu bude s útočníkom Neymarom v zostave veľký favorit nedeľňajšieho duelu, ktorý sa hrá od 23.00 h na Estádio Nacional de Brasília ´v Brasilii.

Najmä keď Venezuela bude hrať s úplne inými hráčmi ako sa predpokladalo. „Budeme hrať s jedenástimi hráčmi, ktorí spolu nikdy netrénovali ani nehrali,“ posťažoval sa portugalský tréner Venezuely José Peseiro podľa portálu ORF.

Pozitívny test mali aj štyria ľudia z bolívijskej výpravy na Copa América. Podľa informácií z Bolívijského futbalového zväzu sú to traja hráči a jeden člen trénerského štábu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom