Verdascov premožiteľ Marek Semjan postúpil do štvrťfinále

Bez názvu
Marek Semjan Foto: SITA/Marián Peiger

PROSTĚJOV 6. júna (WEBNOVINY) – Slovenský kvalifikant Marek Semjan zvíťazil v stredajšom zápase osemfinálového 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji ATP Challenger Tour Unicredit Czech Open v českom Prostějove (dotácia 106 500 eur, antuka) nad domácim tridsiatnikom Janom Mertlom, 182. v renkingu, za 148 minút 7:5, 1:6, 6:3.

Dvadsaťštyriročný Bratislavčan tým nadviazal na utorňajší šokujúci triumf nad jednoznačne favorizovaným Španielom Fernandom Verdascom (16. vo svetovom rebríčku, v minulosti bol už aj na 7. priečke).

Člen Akadémie Jána Krošláka v areáli Slávie Agrofert STU Semjan si v prostějovskom štvrťfinále zmeria sily s Poliakom Jerzym Janowiczom, 152. v hodnotení. Už má istotu 3100 eur a 30 bodov do hodnotenia aj so zarátaním kvalifikácie. Víťaz troch turnajov ITF Futures Semjan vlani v Prostějove v 1. kole potrápil bývalého člena Top 10 Michaila Južného z Ruska (5:7 v treťom sete), ale neuspel a tento nezdar sa zaradil do série až 17 prehier. Semjanovi patrí 1166. pozícia v počítačovom poradí, ešte sa nenachádzal nad 218. miestom.

Dvojhra – 2. kolo (osemfinále):

Marek Semjan (SR) – Jan Mertl (ČR) 7:5, 1:6, 6:3 za 148 minút

Pavol Červenák (SR) – Guillermo García-López (Šp.-7) 6:7 (4), 6:4, 6:2 za 180 minút

Štvorhra – štvrťfinále:

Lukáš Dlouhý, Michal Mertiňák (ČR/SR-2) – Jan Hájek, Jaroslav Pospíšil (ČR) 6:4, 6:3 za 76 minút

Chsieh Čcheng-pcheng, Lee Chsin-Chan (Taiw.) – Travis Parrott, Igor Zelenay (USA/SR-4) 6:3, 6:4 za 61 minút