Verejnoprávny Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) oznámil prvé zmeny v manažmente po nástupe Rezníka

Jaroslav Rezník
Jaroslav Rezník. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 31. augusta (WebNoviny.sk) – Verejnoprávny Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) oficiálne oznámil prvé zmeny v manažmente po nástupe Jaroslava Rezníka na čelo rádiotelevízie. Týkajú sa sekcie generálneho riaditeľa a sekcie marketingu a komunikácie.

Riaditeľom sekcie generálneho riaditeľa bude od 1. septembra Marek Knut. Sekciu marketingu a komunikácie posilní od 1. septembra Richard Jajcay, ktorý od 15. septembra prevezme jej riadenie, agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Podľa Jaroslava Rezníka „do služieb RTVS prichádzajú skúsení profesionáli, ktorí svoje dlhoročné skúsenosti zúročia v nasledujúcich rokoch v prospech našich divákov a poslucháčov“, cituje tlačová správa generálneho riaditeľa verejnoprávnej rádiotelevízie.

Rezníka, ktorý viedol posledných 10 rokov Tlačovú agentúru SR a predtým v rokoch 1993 – 2005 pôsobil vo vedení Slovenského rozhlasu, zvolila národná rada do funkcie 20. júna 95 hlasmi poslancov.

Knut nahradí Migrovú

Nový riaditeľ sekcie generálneho riaditeľa Marek Knut v tejto funkcii nahradí Danielu Migrovú. Marek Knut bol od roku 1996 do roku 2011 výkonným riaditeľom a spolumajiteľom reklamnej agentúry Publicis Knut, členom tretej najväčšej komunikačnej siete na svete Publicis Wordwilde.

V agentúre sa venoval rozvoju podpory klientov v oblasti marketingu, komunikácie a PR a zároveň bol komunikačným poradcom. V ostatnom období pôsobil ako obchodný a komunikačný konzultant v spoločnosti ColorBox pre klientov z oblastí maloobchodu, módy, logistiky a finančných služieb a pri príprave komunikačných a marketingových projektov.

Jajcay pôsobil v TASR

Richard Jajcay, ktorý od polovice septembra bude riadiť sekciu marketingu a komunikácie, bol štyri roky obchodným a marketingovým riaditeľom v Tlačovej agentúre Slovenskej republiky (TASR).

Na rovnakej pozícii pôsobil aj v spoločnosti Perex, v spoločnosti Ecopress bol členom predstavenstva a sedem rokov riaditeľom klientského servisu v reklamnej agentúre CD Ogilvy & Mather.

V rokoch 2008 až 2016 pôsobil ako člen výboru Slovenského ochranného zväzu autorského a od roku 2016 ako člen jeho predstavenstva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Rezník
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia Slovenska