Veronika Remišová naznačila, do ktorej strany by mohla vstúpiť po odchode z OĽaNO

Veronika Remišová
Poslankyňa NR SR Veronika Remišová. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 20. júna (WebNoviny.sk) – Poslankyňa NR SR Veronika Remišová a štvorica odídencov z hnutia Igora Matoviča bude s bývalými kolegami spolupracovať, hoci sa o nich niektorí nevyjadrujú pekne.

Uviedla to pre agentúru SITA Remišová s tým, že kandidovali s tým istým programom. „Ten program a boj proti korupcii budeme podporovať do konca volebného obdobia,“ povedala.

Rozhodnutie odísť z OĽaNO bolo ťažké

Dnes už nezaradená poslankyňa NR SR zopakovala, že rozhodovanie nepokračovať v OĽaNO bolo pre ňu veľmi ťažké.

Chcem korektne uzavrieť jednu kapitolu smerom k svojim bývalým kolegom, na aktuálnej schôdzi parlamentu máme ešte spoločné návrhy zákonov. Dovtedy nechcem hovoriť podrobnosti o mojej budúcnosti v politike,“ vyjadrila sa.

Do ktorej inej politickej strany pôjde, o tom sa rozhodne podľa toho, či bude mať strana dobrý program a tím ľudí, s ktorým dokážu pohnúť s problémami, ktoré ľudí na Slovensku trápia. „A samozrejme aby mala nulovú toleranciu ku korupcii,“ podotkla.

V parlamentne budú pôsobiť ako nezaradení

Poslanci NR SR z poslaneckého klubu OĽaNO Elena Červeňáková, Soňa Gaborčáková, Jozef Lukáč, Veronika Remišová a Anna Verešová v utorok oznámili, že v parlamentných voľbách 2020 nebudú kandidovať za hnutie OĽaNO.

Hoci sme neboli členmi hnutia OĽaNO, práci pre hnutie sme venovali všetku energiu. K nášmu rozhodnutiu prispeli viaceré dôvody,“ uviedla Remišová. Pätica poslancov zároveň opustila poslanecký klub hnutia a v parlamente budú pôsobiť ako nezaradení.

Bývala predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová priblížila, že hoci rozhodnutie nekandidovať za OĽaNO oznámili spoločne, každý z nich musí urobiť rozhodnutie za seba, kde vidí svoje miesto a ako chce meniť Slovensko k lepšiemu.

Kresťanskodemokratické hnutie Alojza Hlinu pre agentúru SITA uviedlo, že ak sa rozhovory o možnej spolupráci uskutočňujú, tak v začiatkoch diskrétne a mimo kamier. „KDH je štandardná demokratická strana,“ dodal hovorca Stano Župa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna VerešováElena ČerveňákováJozef LukáčSoňa GaborčákováVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieNR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti