Veronika Remišová verí, že Smer-SD a SNS podporia predčasné voľby

Veronika Remišová,
Poslankyňa NR SR Veronika Remišová. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 12. marca (WebNoviny.sk) – Blížiaci sa pád vlády považuje hnutie OĽaNO za zadosťučinenie pre všetkých slušných ľudí na Slovensku, ktorým v tejto zlomovej chvíli dali verejný prísľub, že urobia všetko preto, aby v predčasných voľbách opätovne neprepadli stovkytisíc hlasov demokratických voličov, tak, ako sa to stalo vo voľbách v roku 2016.

Uvádza sa to v stanovisku predsedu hnutia Igora Matoviča, ktoré agentúre SITA poslal Matúš Bystriansky. Ako sa ďalej dodáva v stanovisku, je „veľmi smutné, že až plné námestia odhodlaných ľudí dokázali priblížiť koniec vládnutia najskorumpovanejšej vlády v histórii Slovenska“.

Líderka hnutia Veronika Remišová zase uviedla, že hnutie je pripravené na všetky alternatívy.

„Chceme ľuďom dať nádej a odvahu do budúcnosti a budeme pracovať na tom, aby Slovensko bolo skutočne slušnou a hrdou krajinou. Dúfam, že strana SMER a SNS bude mať toľko úcty a zodpovednosti k občanom, že podporí ústavný zákon o skrátení volebného obdobia a na Slovensko nebude vytvárať bezvládie,“ uviedla ďalej Remišová.

Pripomenula, že nestabilita vo vládnej koalícii sa začala v lete, keď Andrej Danko listom vypovedal koaličnú zmluvu počas eurofondového škandálu a dnes je kvôli vládnej koalícii Slovensko opäť v hlbokej kríze.

„Ani po troch dňoch rokovaní vládna koalícia nebola schopná nájsť východisko z krízy. Ani od jednej zo strán vládnej koalície sme nepočuli zásadné opatrenia na obnovenie dôvery v inštitúcie, v štát a v politiku ako takú. A teraz sa táto vládna koalícia rozpadá,“ uzavrela poslankyňa NR SR.

Strana Most-Híd bude rokovať s koaličnými stranami o predčasných voľbách. Ak sa nedohodnú, vystúpia z koalície.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Most-HídOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SDSNS Slovenská národná strana