Veronika Velez-Zuzulová možno vynechá celú olympijskú sezónu

Slalom SP v Semmeringu
Slovenská reprezentantka Veronika Zuzulová počas pretekov slalomu žien v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom Semmeringu. Foto: SITA/Marián Peiger

ŽENEVA 9. októbra (WEBNOVINY) – Zranenie kolena Veroniky Velez-Zuzulovej možno spôsobí to, že slovenská elitná slalomárka vynechá celú olympijskú sezónu.

Tretia najlepšia slalomárka uplynulého ročníka Svetového pohára to pripustila v rozhovore pre špecializovaný portál skialpine.com. Velez-Zuzulová si minulý štvrtok v závere prípravy na rakúskom ľadovci v Hintertuxe poškodila predný krížny väz v kolene a podľa prvých informácií mala vynechať len úvodný slalom SP v polovici novembra vo fínskom Levi.

Podrobí sa však ešte ďalším vyšetreniam magnetickou rezonanciou, po ktorých sa ukáže, či musí ísť na operáciu alebo nie.

Na budúci týždeň v stredu ma čaká ešte jedno vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Ak sa ukáže, že je to kompletne roztrhnuté a nebudem môcť lyžovať, pôjdem na operáciu. V takom prípade vynechám celú sezónu a vrátim sa až v tej ďalšej,“ cituje portál Fisalpine Veroniku Velez-Zuzulovú.

Velez-Zuzulová (29) je dlhodobá slovenská zjazdárska jednotka. V minulej sezóne vyhrala dvoje preteky Svetového pohára (Semmering, Mníchov) a v celkovom hodnotení slalomu skončila tretia. Z majstrovstiev sveta v Schladmingu pridala v slalome siedme miesto a pred novou sezónou s olympijským vrcholom v Soči mala v najtočivejšej disciplíne najvyššie ambície.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Velez-Zuzulová