Veronika Zuzulová má ponuku od Rusov, štát ju nechce pustiť

Veronika Zuzulová
BezLyžiarka Veronika Zuzulová počas tlačovej konferencie Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 10. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská lyžiarka Veronika Zuzulová dostala ponuku reprezentovať Rusko, ktoré by ju chcelo vidieť vo svojich farbách aj na zimných olympijských hrách 2014 v Soči. Informuje o tom denník SME.

Rusi chcú pre olympijské boje v čiernomorskom stredisku vytvoriť silný tím, angažovali už amerických, slovinských a rakúskych trénerov a momentálne hľadajú aj pretekárov, ktorí utvoria konkurenciu pre najlepších domácich lyžiarov.

Prestup 27-ročnej Zuzulovej do ruských farieb je však pravdepodobne nereálny. Predsedníctvo Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA), Slovenský olympijský výbor a ani ministerstvo školstva ho nepodporujú a bez ich súhlasu nemôže odísť.

„Cítime sa ako neslobodní otroci, zákaz na tretiu a žiadna diskusia. Lyžiarska asociácia roky len sľubuje nové koncepcie, ale okrem reštrikcií a rôznych smiešnych zámienok sa nič nepohlo,“ povedal v rozhovore pre SME tréner a otec slovenskej zjazdárskej jednotky Timotej Zuzula, ktorý tvrdí, že jeho dcéra by najradšej zostala aj naďalej reprezentantkou Slovenska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Zuzulová