Veronika Zuzulová odletela na Nový Zéland

Veronika Zuzulová

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Zuzulová odcestovala na mesačné sústredenie na Nový Zéland. Okrem 27-ročnej Bratislavčanky sa budú na južnej pologuli pripravovať aj talentovaní Adam Žampa a Andreas Žampa. V realizačnom tíme lyžiarky figuruje jej otec Timotej Zuzula v pozícii trénera a partner Romain Velez ako kondičný kouč, na mladých reprezentantov bude dohliadať ich otec Tomáš a servisne pripravovať Stanislav Vozárik. Informuje o tom utorňajšie vydanie denníka Šport.

„Na Nový Zéland sa veľmi teším. Aj preto, že moja príprava sa už nezadržateľne blíži ku koncu. Jej najväčšia časť je už za mnou. Okrem toho, nebudem tam iba trénovať, ale aj súťažiť,“ cituje Šport Veroniku Zuzulovú, ktorá sa rozhodla vymeniť Argentínu práve za spomenutý Nový Zéland. „V Južnej Amerike som trénovala stále na tom istom kopci. Na Novom Zélande je možností podstatne viac. Svahy sú profilovo aj namáhavosťou rozdielne, podmienky sú fantastické. Celý mesiac budeme bývať na jednom mieste a odtiaľ budeme vyrážať do jedného z dvoch stredísk,“ pokračovala slovenská slalomová jednotka, ktorá sa prvých deväť dní bude pripravovať so Žampovcami a neskôr sa pripojí k ďalším ženským tímom, Nemkám či Američankám.

Veronika Zuzulová sa ani na druhom konci sveta nebude nudiť, do tašky si totiž zabalila niekoľko kníh. „Vzala som si biografiu tenistu Andrého Agassiho, rada čítam biografie športovcov. Len pred pár dňami som ,skončila‘ s Usainom Boltom, predtým som čítala o Lionelovi Messim. Ďalšie tri sú o životoch narkomanov. Prostredníctvom kníh sa snažím prísť na to, prečo si vybrali takúto životnú cestu,“ uviedla slovenská lyžiarka, ktorá ďalej prezradila, že aj ona sama chystá autobiografiu. „Na knižné pulty sa však dostane až keď skončím s vrcholovým lyžovaním. Zatiaľ to mám naplánované na rok 2014,“ prezradila Veronika Zuzulová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAndreas ŽampaVeronika Zuzulová