Veronika Zuzulová si vyskúšala zjazd na doraz

Veronika Zuzulová
Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Zuzulová obsadila v nedeľňajšom slalome v slovinskej Kranjskej Gore v rámci Svetového pohára 2011/2012 vynikajúcu tretiu priečku. Prvé body do hodnotenia Svetového pohára vybojovala aj 20-ročná Slovenka Barbara Kantorová, ktorá obsadila 24. priečku Foto: SITA, AP

TATRANSKÁ LOMNICA 1. apríla (WEBNOVINY) –

Red Bull Zjazd na doraz 2012 – výsledky:

Lyžiari:

Muži: 1. Darius Duda (Poľ.) 2:33,60 min, 2. Peter Bendik 2:36,20, 3. Michal Bendik (obaja SR) 2:39,20

Ženy: 1. Eva Trajčíková 2:39,90 min, 2. Zuzana Senčeková 3:04,20, 3. Martina Staroňová (všetky SR) 3:24,30

Snoubordisti:

Muži: 1. Gladzan Glasienica 3:09,40 min, 2. Jakub Holy (obaja Poľ.) 3:31,20, 3. Michal Hájek 3:37,30

Ženy: 1. Alžbeta Stuchlíková (SR) 5:13,00 min, 2. Iwona Marusarzová (Poľ.) 5:45,40, 3. Monika Trungelová (SR) 5:47,80

Absolútnym víťazom víkendového zjazdu s hromadným štartom „Red Bull Zjazd na doraz“ na svahu z Čučoriedok do Tatranskej Lomnice sa stal poľský pretekár Darius Duda, ktorý 2555 m dlhú trať zvládol za 2:33,60 min.

Za poľským lyžiarom skončili dvaja Slováci Peter Bendik a Michal Bendik. Medzi ženami triumfovala Eva Trajčíková, ktorá v absolútnom hodnotení obsadila 4. pozíciu.

Za ňou skončili ďalšie slovenské pretekárky Zuzana Senčeková a Martina Staroňová. Súťaž snoubordistov vyhral Poliak Gladzan Glasienica pred svojim krajanom Jakubom Holym, na treťom mieste klasifikovali Michala Hájeka.

Medzi snoubordistkami zvíťazila Alžbeta Stuchlíková pred Poľkou Iwonou Marusarzovou, tretia skončila Monika Trungelová. Pôvodne mali pretekári štartovať až na Skalnatom plese, ale silný nárazový vietor prinútil organizátorov k zmene miesta štartu.

Zuzulovej nevydarený štart

Sobotňajšiu kvalifikáciu neúspešne absolvovala najlepšia slovenská slalomárka Veronika Zuzulová. „Je to niečo iné, extrémne a teším sa, že som si to vyskúšala. Je to celkom adrenalín v behu naskakovať do viazania. Lyžiarku som zacvakla do viazania už keď sa mi lyže rozbehli dole kopcom,“ povedala 27-ročná Bratislavčanka Veronika Zuzulová, ktorá sledovala nedeľňajšie finálové preteky z priestoru cieľa a najlepším športovcom odovzdala cenné trofeje. V sobotu so Zuzulovou štartovali bratia Andreas a Adam Žampovci.

Čech Kraus hodil kotrmelec

Na víťazného Poliaka Dudu nestačil ani český profesionálny skikrosár Tomáš Kraus, držiteľ dvoch krištáľových glóbusov za víťazstvo vo Svetovom pohári. „Hneď po štarte som ‚hodil‘ kotrmelec a vyštartoval s veľkým hendikepom, no bola to zábava. Prekvapivo, na trati mi to išlo parádne a dosť som dobiehal špičku štartového poľa. Keby bola trať ešte o kilometer dlhšia, verím, že by som skončil v prvej trojke. Jazdím skikros vo štvorici či šestici a pár hromadných štartov som už zažil, ale takúto masovku som ešte nezažil,” povedal v cieli podujatia Tomáš Kraus.

Nesúťažne, no s poriadnou dávkou adrenalínu, si zašportoval aj horský cyklista Filip Polc, svah však absolvoval na svojom obľúbenom horskom bicykli. Na kolesá si pripevnil pár klincov a snažil sa ísť čo najrýchlejšie.

Aj keď som išiel nesúťažne, bojoval som sám so sebou a chcel som ísť, samozrejme, čo najrýchlejšie. Išiel som približne 70 kilometrov za hodinu,” povedal spokojný Filip Polc.