Veronika Zuzulová skončila v Záhrebe trinásta

Zuzulova
Veronika Zuzulová počas slalomu v Záhrebe Foto: SITA/AP

ZÁHREB 3. januára (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Zuzulová obsadila 13. priečku v utorkovom slalome v rámci seriálu Svetového pohára alpských lyžiarov v chorvátskom Záhrebe.

Dvadsaťsedemročná Slovenka po prvom kole figurovala na delenej 15. pozícii. Za víťaznou Rakúšankou Marlies Schildovou zaostala o 3,77 s.

V Záhrebe to nikdy nie sú ľahké preteky. Sneh nebol ideálny, ale určite to mohlo byť z mojej strany lepšie. Nebolo to dnes ono. Od tých dvoch nedokončených jázd sa necítim vo svojej koži. Musím sa zlepšiť,“ uviedla po pretekoch na Medveďom vŕšku Veronika Zuzulová.

Lyžovanie

Tridsaťročná M. Schildová si na svoje konto pripísala už piaty tohtosezónny triumf v slalome, keď predtým zvíťazila v Aspene, Courcheveli, Flachau aj Lienzi. Celkovo má na svojom konte už 34 prvenstiev v pretekoch SP.

Je to fantastický pocit. Dala som do toho všetko, v prvom aj druhom kole,“ cituje orf.at víťazku M. Schildovú. Na druhej priečke klasifikovali Slovinku Tinu Mazeovú (+1,40 s), tretia skončila ďalšia Rakúšanka Michaela Kirchgasserová (+2,27 s). Líderka celkového hodnotenia SP Američanka Lindsey Vonnová obsadila 9. priečku.

Na druhej priečke klasifikovali Slovinku Tinu Mazeovú (+1,40 s), tretia skončila ďalšia Rakúšanka Michaela Kirchgasserová (+2,27 s). Líderka celkového hodnotenia SP Američanka Lindsey Vonnová obsadila 9. priečku.

Druhá Slovenka v štartovom poli Jana Gantnerová nepostúpila do druhého kola, keď v tom prvom dosiahla 47. najlepší čas.

Výsledky – slalom žien SP v zjazdovom lyžovaní v Záhrebe (Chor.):

Poradie po 2. kole: 1. Marlies Schildová (Rak.) 2:01,32 min, 2. Tina Mazeová (Slovin.) +1,40 s, 3. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +2,27, 4. Manuela Moelggová (Tal.) +2,74, 5. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) +2,83, 6. Tanja Poutiainenová (Fín.) +2,97, 7. Emelie Wikströmová +3,27, 8. Therese Borssenová (obe Švéd.) +3,36, 9. Lindsey Vonnová (USA) +3,51, 10. Nastasia Noensová (Fr.) +3,57,… 13. VERONIKA ZUZULOVÁ (SR) +3,77,… 47. JANA GANTNEROVÁ (SR) nepostúpila do 2. kola

Poradie vo SP (po 12 z 38 pretekov): 1. Lindsey Vonnová (USA) 641 bodov, 2. Marlies Schildová (Rak.) 540, 3. Tina Mazeová (Slovin.) 390, 4. Anna Fenningerová (Rak.) 368, 5. Viktoria Rebensburgová 336, 5. Maria Höflová-Rieschová (obe Nem.) 326, … 27. VERONIKA ZUZULOVÁ (SR) a Mikaela Shiffrinová (USA) po 92.

Poradie SP v slalome (po 5 z 10 pretekov): 1. Marlies Schildová (Rak.) 500 bodov, 2. Tina Mazeová (Slovin.) 287, 3. Michaela Kirchgasserová (Rak.) 205, 4. Kathrin Zettelová (Rak.) 200, 5. Tanja Poutiainenová (Fín.) 190, 6. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 176,…12. VERONIKA ZUZULOVÁ (SR) a Mikaela Shiffrinová (USA) po 92.

Viac k osobe Anna FenningerováJana GantnerováKathrin ZettelováLindsey VonnováMaria Höflová-RieschováMarlies SchildováMikaela ShiffrinováTina MazeováVeronika ZuzulováViktoria Rebensburgová