Veteránka Janka Keseg Števková sa stala majsterkou Slovenska v cyklistickej časovke

Janka Keseg Števková
Janka Keseg Števková Foto: archívne, SITA/Ivan Kopčáni

ŽIAR NAD HRONOM 22. júna (WebNoviny.sk) – Janka Keseg Števková z tímu Outsiterz cycling sa stala šampiónkou Slovenska v časovke v rámci majstrovstiev Slovenska a Česka v cestnej cyklistike v Žiari nad Hronom.

Štyridsaťjedenročná skúsená cyklistka absolvovala 26 km za 40:19,63 min a zdolala vlaňajšiu šampiónku Luciu Valachovú. Tretia skončila Tereza Medveďová. Absolútnou víťazkou sa stala česká cyklistka Nikola Nosková zo zoskupenia BePink Cogeas s časom 39:02,24 min. Števková obsadila v celkovom poradí tretie miesto.

Triumfom žilinskej CyS Akadémie Petra Sagana sa skončila úvodná disciplína domácej časti podujatia – časovka junioriek. Na 20 km v jazde proti chronometru bola spomedzi mladých Sloveniek najrýchlejšia Petra Machálková, ktorá dosiahla čas 33:13,08 min. Druhá skončila jej oddielová kolegyňa zo Saganovej akadémie Lucia Michaličková, ktorá zaostala o viac než 53 sekúnd. Tretie miesto si v desaťčlennej konkurencii vybojovala Júlia Hrtánková (Finančné centrum Team), obhajkyňa víťazstva Martina Šefčíková (CK Banská Bystrica) bola piata.

Absolútnou a zároveň aj českou šampiónkou v časovke junioriek sa stala Elizabeth Ungermanová (KC Kooperativa), ktorá dosiahla víťazný čas 31:33,42 min. Najlepšia spomedzi Sloveniek Machálková bola v sumáre oboch šampionátov piata. Za českou víťazkou zaostala o 1:39,66 min.

Vo štvrtok sa ešte v Žiari nad Hronom a okolí rozhodne o titule v časovke juniorov.

M-SR a ČR V CESTNEJ CYKLISTIKE

ženy – M-SR, časovka na 26 km: 1. Janka Keseg Števková (Outsiterz cycling) 40:19,63 min, 2. Lucia Valachová (CyS Akadémia Petra Sagana) 41:31,88, 3. Tereza Medveďová (BePink Cogeas) 41:32,62

Celkové poradie M-SR a ČR: 1. Nikola Nosková (ČR/BePink Cogeas) 39:02,24 min, 2. Jarmila Machačová (ČR/Team Dukla Praha) 39:11,40, 3. Janka Keseg Števková (Outsiterz cycling) 40:19,63

juniorky – M-SR, časovka na 20 km: 1. Petra Machálková 33:13,08 min, 2. Lucia Michaličková (obe CyS Akadémia Petra Sagana) 34:06,96, 3. Júlia Hrtánková (Finančné centrum Team) 34:25,30.

Celkové poradie M-SR a ČR: 1. Elizabeth Ungermanová (ČR/KC Kooperativa 31:33,42 min, 2. Barbora Džerengová (ČR/Team Dukla Praha) 32:08,22, 3. Markéta Hájková (ČR/Sportovní klub policie) 32:38,76,…5. Petra Machálková 33:13,08,…8. Lucia Michaličková (obe SR/CyS Akadémia Petra Sagana) 34:06,96.

Ďalší program M-SR a ČR v cestnej cyklistike 2017:

štvrtok 22. júna: časovka juniorov na 26 km (18.00)
piatok 23. júna: časovka mužov a pretekárov do 23 rokov na 40 km (15.00)
sobota 24. júna: preteky s hromadným štartom junioriek a žien na 82 km (9.30), preteky s hromadným štartom juniorov na 110 km (16.00)
nedeľa 25. júna: preteky s hromadným štartom mužov a pretekárov do 23 rokov na 193 km (10.00)