Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Minister životného prostredia Peter Žiga tvrdí, že na výrub stromov na bratislavskej Kolibe bol potrebný súhlas mestskej časti Nové Mesto, ktoré ho nikdy nevydalo. Bratislava, 19. december 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
29. septembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(3)

Via Iuris chce, aby ľudia mohli dať nečinnosť úradov na súd

BRATISLAVA 29. septembra (WEBNOVINY) – Aj nečinnosť štátnych úradov, napríklad pri prešetrovaní podozrení zo spáchania priestupku, by malo byť možné napadnúť na súde.

Myslia si to predkladatelia hromadnej pripomienky z Via Iuris k Civilnému sporovému poriadku, ktorý je momentálne v pripomienkovom konaní. Chcú ďalej, aby mala verejnosť možnosť na súde napadnúť aj rozhodnutie úradu o udelení sankcie za spáchanie priestupku alebo správneho deliktu.

Ako sa uvádza v zdôvodnení hromadnej pripomienky, ide najmä o postupy a rozhodnutia Slovenskej inšpekcie životného prostredia, ktorá rozhoduje o tom, či sa porušil zákon v oblasti životného prostredia (napríklad nezákonný výrub drevín bez povolenia) a prešetruje konania, pri ktorých sa poškodilo životné prostredie (napríklad znečistenie vôd).

Stáva sa, že inšpekcia neudelí pokutu alebo podľa predkladateľov hromadnej pripomienky neprešetrí udalosť, pri ktorej sa poškodilo životné prostredie. Takéto konanie v súčasnosti verejnosť na súde nemôže napadnúť a neumožňuje to ani nový správny súdny poriadok, dodáva sa v texte k hromadnej pripomienke.

Presné znenie hromadnej pripomienky je zverejnené na stránke Ekoforum.sk, kde ju možno aj podporiť.

Odporúčané články

Osobnosti vyzvali vládu, aby nebola trójskym koňom Ruska Opozícia viní ministra Richtera z obludného tunelovania

Témy

Diskusia

Via dementes Ďalšia perla z via iuris - čiže naše chronicky preťažené sudy majú ne/ riešiť ďalšie tisíce podaní notorickych kverulantov - a samozrejme s tým istým počtom preťažených sudcov, ktorí to samozrejme nebudú a ani nemôžu zvládať. Potom budeme mat ďalšie... necinnost v soc .poit .sa tyka len vo vybavovani staznosti ,no v exekucii na penzistou sa pretrhaju myšlienka dobrá, ale nikdy to neprejde. Inak by sme kvôli korupcii mohli dať rad radom na sud každú štátnu inštitúciu a štát by s pravdepodobnosťou istoty stále prehral. No ale potom by nebolo na platy pre 150 prasiatok.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Byvanie je hra

najAPPKY.sk

DRAN.sk

Autolike.sk

Podnikam.sk

Dámskajazda

Mňamky-recepty

NAJKY.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...