KDH by vo voľbách predbehlo Most-Híd, medzi SaS a Smer-SD je rozdiel 13 percent hlasov

Robert Fico
Preseda vlády SR Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Peter Maďar

BRATISLAVA 19. júla (WebNoviny.sk) – Ak by sa voľby do NR SR konali na prelome mája a júna, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 28,5 percenta hlasov. Nasledovala by Sloboda a Solidarita (SaS) s podporou 15,5 percenta a do prvej trojky najsilnejších strán by sa dostala aj Slovenská národná strana (SNS) so ziskom 11,5 percenta.

Kotleba by získal 8 % hlasov

Vyplýva to z prieskumu spoločnosti MEDIAN SK, ktorý robila od 15. mája do 11. júna na reprezentatívnej vzorke 1 017 respondentov. Predpokladané zisky strán sú zaokrúhlené na pol percenta. Výsledky prieskumu agentúre SITA poskytol Michal Mislovič zo spoločnosti MEDIAN SK.

Za národniarmi nasleduje hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO-NOVA), ktorému by svoj hlas odovzdalo 10,5 percenta opýtaných, na piatom mieste s podporou osem percent by sa umiestnila Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Mariána Kotlebu.

Viac ako 40 % opýtaných by nešlo voliť

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) by získalo 6,5 percenta hlasov a Most-Híd by skončil na siedmom mieste so šiestimi percentami hlasov. Zhodne, po päť percent hlasov by získalo hnutie Sme rodina – Boris Kollár a Strana maďarskej komunity. Strana Sieť by získala podporu 1,5 percenta opýtaných.

Podľa prieskumu by určite išlo voliť 35 percent respondentov, 17 percent opýtaných by skôr išlo voliť, 4 percenta odpovedalo „skôr nie“ a 42 percenta by určite neišlo voliť. Ešte sa nerozhodlo 2,5 percent opýtaných respondentov.

Politická strana Preferencie v %
Smer-SD 28,5
SaS 15,5
SNS 11,5
OĽaNO-NOVA 10,5
Kotleba – ĽSNS 8,0
KDH 6,5
Most-Híd 6,0
Sme rodina – Boris Kollár 5,0
SMK 5,0
#SIEŤ 1,5
Iná 2,0

 

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris Kollár
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD