Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Romovia
Foto: SITA/Ivan Fleischer
25. októbra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Viac ako 80 rómskych vysokoškolákov dostalo štipendium

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) – Vyše osemdesiat rómskych vysokoškolákov dostalo v piatok štipendium od medzinárodnej nadácie Roma Education Fund (REF).

Mladí vysokoškoláci, pochádzajúci z celého Slovenska mali možnosť v kultúrnom centre KC Dunaj v Bratislave osobne stretnúť aj veľvyslanca Švajčiarska, Alexandra Wittvera, ktorý je aj členom Rady REF, ako aj zástupcu veľvyslanca USA Normana Thatchera Scharpfa. Roma Education Fund ročne podporí v šestnástich krajinách strednej a východnej Európy vyše 1500 študentov a za desaťročie programu RMUSP podporilo spolu približne 15-tisíc rómskych študentov.

„Cieľom programov Roma Education Fund je pôsobiť desegregačne, dať možnosť rómskej mládeži študovať, lebo vieme, že vzdelanie je jediná možnosť, ako sa vedia dostať z ťažkej situácie, v ktorej sa väčšina z nich nachádza,“ povedal Alexander Wittwer, člen Rady REF.

„Veríme, ž náš projekt pomôže aj v informovaní slovenskej verejnosti o týchto mladých rómskych intelektuáloch, ktorí v blízkej budúcnosti môžu začať meniť pohľad väčšinovej spoločnosti na rómsku komunitu na Slovensku,“ pokračoval veľvyslanec.

Medzi štipendistami REF sú budúci právnici, ekonómovia, umelci, inžinieri, lekári, ako aj zástupcovia mnohých iných profesií. Štipendium študentom nie je udeľované automaticky, musia vyhovieť prísnym kritériám, medzi ktorými sa kladie hlavný dôraz práve na študijné výsledky.

Agentúru SITA o tom informoval András Nagy z Rómskeho vzdelávacieho fondu.

Odporúčané články

Analýza poprela mýtus, že Rómovia zaťažujú verejné financie Česko vyplatí Rómky, ktoré sterilizovali proti ich vôli

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...