Vianočné nádeje Holanďanov schladil premiér, počet infekcií stúpa a lockdown pravdepodobne predĺžia

Virus Outbreak Arizona
Nové prípady koronavírusu pribúdajú v Holandsku znovu rýchlejšie. Foto: SITA/AP

Nádeje Holanďanov na veľké stretnutia rodín a priateľov na vianočných oslavách premiér krajiny Mark Rutte schladil vyhlásením, že počet infekcií koronavírusom v krajine znamená predĺženie platnosti obmedzení aj na obdobie sviatkov.

Holandské domácnosti podľa terajších pravidiel môžu mať maximálne troch návštevníkov denne. Premiérovo vyjadrenie na utorkovej tlačovej konferencii prišlo len niekoľko hodín po tom, ako holandský inštitút verejného zdravia nahlásil „znepokojujúci rast“ počtu infekcií koronavírusom počas uplynulého týždňa.

Viac o téme: Koronavírus

Premiér Rutte varoval, že ak počet infekcií opäť nezačne klesať, nemôže vylúčiť sprísnenie čiastočného lockdownu v Holandsku pred Vianocami. Holandský inštitút verejného zdravotníctva uviedol, že počet nových potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 vzrástol v priebehu týždňa o viac ako 9-tisíc na 43 103.

Holandsko je v čiastočnom lockdowne od polovice októbra. Zatvorenie všetkých barov a reštaurácií spolu s obmedzením počtu ľudí, ktorí sa môžu zhromaždiť doma alebo na verejnosti, viedlo k zníženiu počtu infekcií, ale v posledných týždňoch tento pokles stagnoval.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mark Rutte