Vianočné trhy na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí nebudú, organizátori pripravujú sériu malých koncertov

vianočné trhy

Vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí, ktoré organizuje bratislavské Staré Mesto, sa tento rok neuskutočnia. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

Zodpovednosť na prvom mieste

„Rozhodovanie nebolo ľahké, ale zodpovednosť je vždy na prvom mieste. V situácii, keď sa od budúceho pondelka zavádza v červenej Bratislave čiastočný lockdown, sme pristúpili k zmene plánu a vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí nebudú,“ vysvetlila mestská časť.

Už druhý rok sa bude oslava Vianoc v Starom Meste konať v komornej atmosfére. „Tomu sme prispôsobili aj koncept adventného festivalu, v rámci ktorého pre vás pripravujeme sériu malých koncertov v rôznych častiach Starého Mesta,“ uviedla mestská časť a dodala, že okrem tradičných trhov sa nič nemení.

Ročná prestávka

„Stromček je v týchto chvíľach na ceste na Hviezdoslavovo námestie a o pár dní osadíme vianočný strom aj na Rázusovom námestí. A čo nevidieť sa centrum mesta rozžiari svetelnou výzdobou,“ uzavrela samospráva.

Vianočné trhy na Hlavnom námestí by mal otvoriť magistrát Bratislavy po ročnej prestávke v piatok 26. novembra. Pokračovať by mali s novým konceptom zameraným na kvalitu a zero waste. Trhy na Hlavnom námestí potrvajú do 22. decembra a vstup na ne bude podľa aktuálneho nastavenia COVID semaforu v čase spustenia trhov.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Bratislavský magistrát