Vianočný program v Nitre odštartuje Mikuláš na námestí

Vianoce, Mikuláš
Foto: Ilustračné foto SITA/Ivan Fleischer

NITRA 1. decembra (WEBNOVINY) – Vianočný program v Nitre odštartuje Mikuláš, ktorý príde na Svätoplukovo námestie v nedeľu 5. decembra o 17:00. Sprievod zložený z hercov dvoch nitrianskych divadiel, žiakov základných umeleckých škôl, folklórnych a hudobných skupín najprv prejde pešou zónou. Mikulášsky program vyvrcholí veľkou laserovou šou nad Nitrou. Študentský Mikuláš bude 5. decembra aj vo Fóre mladých a 6. decembra bude premávať Mikulášsky vláčik Nitrianskej poľnej železnice v areáli Slovenského poľnohospodárskeho múzea. Program vo Vianočnom mestečku na Svätoplukovom námestí bude pokračovať 7. decembra programom Želaj si, ktorý bude plniť sny dlhodobo chorým deťom. V ďalších dňoch bude pódium na námestí patriť rozprávkam pre deti, ľudovým zvykom a vinšom v podaní folklórnych skupín, ale aj benefičným a adventným koncertom.

V Mestskej hale bude 11. decembra galakoncert Čaro Vianoc

Vystúpia na ňom Martin Babjak, Ján Babjak, Ľudová hudba Miroslava Dudíka a ďalší. Vstup je voľný. Vianoce zavítajú aj do tržnice na sídlisku Klokočina. Zahrajú a zaspievajú tu ľudové súbory a deti z klokočinských škôl, nebude chýbať kapustnica, zabíjačkové špeciality a vianočné pochúťky.

V Synagóge bude 16. decembra Vianočný koncert Základnej umeleckej školy Jozefa Rosinského a 19. decembra tradičný Zlatý večer Evy Pavlíkovej s viacerými hudobnými hosťami. Dva benefičné koncerty na pomoc deťom z detského domova budú 17. a 18. decembra vo Fóre mladých.

V posledný deň roka bude už 23. silvestrovský beh na Zobor

Záujemcovia sa stretnú o 9:00 pred Špecializovanou nemocnicou svätého Svorada. Po Novom roku môžu Nitrania prísť 2. januára na koncert študentov Piaristického gymnázia Svetlo svetu a 6. januára na Trojkráľový koncert, oba budú v Piaristickom kostole svätého Ladislava.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom