Viceprezident KHL navrhuje, aby boli MS raz za dva roky

Khl
Foto: khl.sk

MOSKVA 15. júna (WEBNOVINY) – Podľa viceprezidenta Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Vladimira Šalajeva by sa mali uskutočniť majstrovstvá sveta v hokeji len raz za dva roky a termín svetového šampionátu by mal byť namiesto mája vo februári.

Švédi ako jeden z hlavných problémov nízkej návštevnosti na májových MS uviedli, že divákov odlákali futbalové súťaže, ktoré sú v máji v plnom prúde. Možno by bolo vhodné prehodnotiť pomer medzi biznisom a športom, majstrovstvá sveta by mali byť raz za dva roky. Čo tak vziať si príklad z futbalových majstrovstiev sveta, ktoré majú obrovský úspech, aj keď sa konajú v rôznych časových pásmach? A nehrajú sa každý rok,“ uviedol v rozhovore pre denník Izvestija Vladimir Šalajev.

Spoločnosť Infront Sports & Media, ktorá vlastní obchodné aj televízne práva na hokejové MS, Šalajevovi oponuje a označuje ich za veľmi úspešný projekt.

Majstrovstvá sveta sú vždy vynikajúco pripravené a majú veľký komerčný úspech. Za posledné desiatky rokov boli vždy predané všetky sponzorské balíčky a práva. Množstvo našich mediálnych partnerov je vždy veľké,“ citujú Izvestija nemenovaného zástupcu spomenutej firmy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom