Video: Pád z mosta zachránil ženu pred útočníkom z Londýna

Útok v Londýne
Pád z mosta zachránil ženu pred útočníkom, ktorý na na Westminsterskom moste narážal autom do chodcov. Londýn, 22. marec 2017. Reprofoto: Daily Mail.

LONDÝN 23. marca (WebNoviny.sk) – Teroristický útok v Londýne neprežili štyria ľudia vrátane útočníka a ďalších 29 ľudí bolo zranených.

Útočník v stredu na londýnskom Westminsterskom moste najprv narazil autom do ľudí na chodníku a následne nožom dobodal policajta hliadkujúceho pred sídlom britského parlamentu. Policajti ho postrelili, neskôr svojim zraneniam podľahol.

Vyčíňanie útočníka zachytili ľudia na videách. Jedno z nich uverejnil aj Daily Maila je na ňom vidieť rútiace sa auto po Westminsterskom moste a ženu, ktorá v snahe zachrániť sa padá z mosta do rieky Temža a z vody sa ju podarilo zachrániť živú.

Svedkom útoku bol aj poľský exminister zahraničných vecí Radek Sikorski. Sedel práve v taxíku a odchádzal z londýnskej štvrti Westminster a prezeral si e-mailovú schránku, keď započul zvuk podobný nárazu auta pri havárii. “Pozriem hore a vidím, že na chodníku leží človek. Spustil som kameru a zbadal som ďalších ľudí ležať na ulici a na chodníku,” uviedol pre poľskú televíziu TVN24 a video zverejnil na Twitteri.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom