Arlind Ajeti, Patrick Cutrone
Patrick Cutrone z AC Miláno v súboji o loptu s Arlindom Ajetim z Crotone počas zápasu 20. kola Serie A, v ktorom "rossoneri" zvíťazili 1:0. Miláno, 6. január 2018. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 6. januára, 22:51

RÍM 6. januára (WebNoviny.sk) – Vedúci Neapol zdolal Hellas Verona 2:0 gólmi v záverečnej polhodine zápasu v sobotňajšom zápase 20. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A.

V 66. min skóroval senegalský obranca Kalidou Kuolibaly a v 78. min španielsky útočník José Callejón. Slovenský reprezentant Marek Hamšík hral do 77. minúty. Juventus Turín triumfoval na pôde Cagliari tesne 1:0 a stále zaostáva za vedúcim Neapolom len o jeden bod.

Futbalisti Lazia Rím zvíťazili vysoko 5:2 na ihrisku SPALu Ferrara. V stretnutí zažiaril taliansky reprezentačný útočník Ciro Immobile, ktorý skóroval štyrikrát. Piaty gól Lazia pridal Španiel Luis Alberto.

Posledné Benevento zvíťazilo v druhom zápase po sebe, tentokrát otočilo doma duel so Sampdoriou Janov. Dvakrát skóroval Massimo Coda. V nadstavenom čase tohto zápasu padli dva góly, najprv Enrico Brignola zvýšil na 3:1 a potom hosťujúci Dawid Kownacki znížil na 2:3.

Nečakanú stratu v boji o priečky zabezpečujúce účasť v budúcom ročníku Ligy majstrov zaznamenal AS Rím, keď doma prehral 1:2 s Bergamom, pričom celý druhý polčas hral „presilovku“. Atalanta viedla gólmi Dána Andreasa Corneliusa a Holanďana Martena de Roona, Edin Džeko v 56. min len znížil.

Benevento – Sampdoria Janov 3:2 (0:1)
Góly: 69. a 84. Coda, 90.+ Brignola – 45.+ Caprari, 90.+ Kownacki, ČK: 83. Sala (Sampdoria)

FC Janov – Sassuolo 1:0 (0:0)
Gól: 80. Galabinov

Neapol – Hellas Verona 2:0 (0:0)
Góly: 66. Koulibaly, 78. Callejón
Marek Hamšík (Neapol) hral do 77. min

SPAL Ferrara – Lazio Rím 2:5 (2:4)
Góly: 8. a 31. Antenucci (prvý z pok. kopu) – 19., 26., 41. a 51. Immobile, 5. Luis Alberto

AS Rím – Atalanta Bergamo 1:2 (0:2)
Góly: 56. Džeko – 14. Cornelius, 19. De Roon, ČK: 45. De Roon (Bergamo) po 2. ŽK

Cagliari – Juventus Turín 0:1 (0:0)
Gól: 74. Bernardeschi