AC Miláno
Hráči AC Miláno sa radujú z gólu v sieti Palerma počas zápasu talianskej Serie A. Miláno, 9. apríl 2017. Foto: SITA/AP

RÍM 9. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Neapola zvíťazili v Ríme nad Laziom 2:0 v nedeľňajšom zápase 31. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A. Slovenský kapitán „partenopei“ prihrával v prvom polčase na víťazný gól Josému Callejónovi. Na konečných 3:0 upravil po zmene strán dvojgólový Lorenzo Insigne. Hamšík pobudol na ihriksu do 79. min, keď ho vystriedal Marko Rog.

Sampdoria Janov aj so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom v základnej zostave doma remizovali s Fiorentinou 2:2. Hostia vyrovnali minútu pred koncom druhého polčasu zásluhou senegalského útočníka Khoumu Babacara. Škriniar odohral celý zápas.

Plnú minutáž si pripísal aj Juraj Kucka v drese AC Miláno. „Rossoneri“ deklasovali Palermo 4:0. Druhý tím v ligovej tabuľke AS Rím zvíťazil v Bologni 3:0 a zredukoval manko na vedúci Juventus Turín na 6 bodov. Rovnakým pomerom uspelo Udinese Calcio s FC Janov. V ďalších zápasoch triumfovalo domáce Crotone nad Interom Milánom 2:1 a FC Turín v Cagliari 3:2.

Serie A – 31. kolo – nedeľa

Sampdoria Janov – Fiorentina 2:2 (1:0)
Góly: 5. Bruno Fernandes, 71. R. Álvarez – 60. G. Rodríguez, 89. Babacar
Milan Škriniar (Sampdoria) odohral celý zápas.

AC Miláno – Palermo 4:0 (3:0)
Góly: 6. Suso, 19. Pašalič, 37. Bacca, 70. Deulofeu, ČK: 84. G. González (Palermo) po druhej ŽK
Juraj Kucka (AC Miláno) odohral celý duel.

Bologna – AS Rím 0:3 (0:2)
Góly: 26. Fazio, 41. Salah, 75. Džeko

Cagliari – FC Turín 2:3 (1:2)
Góly: 19. Borriello (z pok. kopu), 90.+ Han Kwang – 33. Ljajič, 39. Belotti, 53. Acquah, ČK: 90.+ Acquah (Turín) po druhej ŽK

Crotone – Inter Miláno 2:1 (2:0)
Góly: 19. a 22. Falcinelli (prvý z pok. kopu) – 65. D’Ambrosio

Udinese – FC Janov 3:0 (2:0)
Góly: 20. De Paul, 31. Zapata, 49. Rubinho (vlastný)

Lazio Rím – Neapol 0:3 (0:1)
Góly: 51. a 90.+ Insigne, 25. Callejón