AC miláno
"Rossoneri" zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí Serie A na ihrisku Cagliari 2:1. Foto: SITA/AP

RÍM 26. januára (WEBNOVINY) – Nový tréner futbalistov AC Miláno Clarence Seedorf má v najvyššej talianskej súťaži zatiaľ stopercentnú bilanciu.

„Rossoneri“ zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí Serie A na ihrisku Cagliari 2:1 obratom zo záverečných minút – na gól Marca Saua z 28. min odpovedal v 87. min Mario Balotelli, tri body pre Milánčanov zabezpečil o dve minúty neskôr Giampaolo Pazzini.

Prekvapujúce výsledky sobotňajších zápasov si môžete pozrieť —–> v tomto článku.

Pre Seedorfa to bol len druhý zápas vo funkcii hlavného kouča Milánčanov v rámci Serie A, pri premiére si pripísal víťazstvo nad Hellasom Verona (1:0). Medzitým Milánčania v stredu neuspeli vo štvrťfinále Talianskeho pohára doma s Udinese Calcio (1:2). AC Miláno patrí v tabuľke deviata priečka s 28-bodovým mankom na vedúci Juventus Turín.

Súhrn výsledkov nedeľných zápasov 21. kola Serie A:

Cagliari – AC Miláno 1:2 (1:0)

Góly: 28. M. Sau – 87. Balotelli, 89. Pazzini

Inter Miláno – Catania 0:0

Norbert Gyömbér (Catania) sa na ihrisko dostal v 66. min

Livorno – Sassuolo 3:1 (3:1)

Góly: 4. Greco, 11. Paulo Sérgio Betanin, 26. Benassi – 28. Berardi (z pok. kopu)

Parma – Udinese 1:0 (1:0)

Gól: 35. Amauri

Sampdoria Janov – Bologna 1:1 (0:0)

Góly: 62. Gabbiadini – 90. Diamanti (z pok. kopu)

Marek Čech (Bologna) nefiguruje v zápise o stretnutí

FC Turín – Atalanta 1:0 (0:0)

Gól: 60. Cerci (z pok. kopu), ČK: 90.+ Brivio (Atalanta)

Hellas Verona – AS Rím 1:3 (0:1)

Góly: 49. Hallfredsson – 45.+ Ljajič, 60. Gervinho, 82. Totti (z pok. kopu)

Fiorentina – FC Janov 3:3 (2:2)

Góly: 33., 42. a 57. Aquilani (prvý z pok. kopu) – 27. Gilardino (z pok. kopu), 34. Antonini, 77. Dea Maio

Juraj Kucka (Janov) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí.

1. Juventus Turín 21 18 2 1 51:15 56

2. AS Rím 21 15 5 1 45:11 50

3. Neapol 21 13 5 3 44:23 44

4. Fiorentina 21 12 5 4 40:23 41

5. Inter Miláno 21 8 9 4 38:24 33

6. FC Turín 21 8 8 5 34:27 32

7. Parma 21 8 8 5 32:27 32

8. Hellas Verona 21 10 2 9 35:34 32