Video: Adam Ďurica má novú skladbu s videoklipom z kostola

Adam Ďurica
Adam Ďurica Foto: Marek Kučera

BRATISLAVA 17. marca (WEBNOVINY) – Slovenský hudobník Adam Ďurica zverejnil skladbu Láska-Veda. O text novinky sa postaral Vlado Krausz, s produkciou zas pomáhal spevák a gitarista kapely Hex Peter „Ďuďo“ Dudák. Po piesňach Neľutujem a Mandolína ide už o tretiu ukážku z očakávaného albumu, ktorý Ďurica plánuje vydať tento rok.

„Tentokrát, aj keď v názve skladby je spomenutá láska, nespievam primárne o nej, ale o živote. O tom, čo nám prináša, ako sa s nami hrá a nemazná. O tom, že niekedy je pre niekoho ľahší a inokedy naopak, ale ak máme po boku niekoho, s kým môžeme zdieľať radosť i trápenie, je vlastne krásny. Text má v sebe veľa kontrastov a protikladov a v tých je Vlado majstrom. Nepoznám nikoho, kto by dokázal lepšie vyjadriť náladu hudby, ktorú som mu poslal. S Vladovou prácou a jeho prístupom som veľmi spokojný,“ uviedol muzikant.

Video: Nová skladba a videoklip Adama Ďuricu

Ďurica nahrával základ piesne Láska-Veda v domácom štúdiu, s dokončením pomáhal spomínaný Ďuďo, ktorý s muzikantom spolupracoval aj v minulosti. „Čím viac spolu s Ďuďom robíme, tým viac ma dokáže prekvapiť. Veľmi ma teší, že keď som sa chcel po Neľutujem a Mandolíne hudobne posunúť, Ďuďo sa opäť tímovo zapojil. Mám pocit, že sa nám otvorili nové hudobné obzory a náš spoločný záber sa rozšíril,“ prezradil spevák.

Hudobník ponúkol k piesni aj čiernobiely videoklip, ktorý nakrúcal s režisérom Jaroslavom „Jarisom“ Vaľkom v Prešove. „S Jarisom je to vždy zábava, ale zároveň každý jeden deň urobíme aj kus roboty. Natáčanie bolo pre mňa náročné kvôli tomu, že vonku bolo naozaj chladno a ešte k tomu aj mrholilo a ja som už na nakrúcanie išiel s nádchou. Čiže celé dva dni strávené na ulici mi na zdraví moc nepridali, ale za ten výsledok to stálo. Klip vyzerá výborne. Môj obľúbený záber je v kostole,“ objasnil interpret.

Adam Ďurica

pochádza z Hlohovca. Do povedomia verejnosti sa dostal v roku 2004 vďaka účasti v speváckej šou Slovensko hľadá SuperStar. Stihol už koncertovať s interpretmi ako Zuzana Smatanová, IMT Smile, Desmod či Komajota. Na konte má nahrávky Cukor a Soľ (2006) a Dávno zomrel Rock ‘n’ Roll (2011).

Informácie pochádzajú od Mareka Kučeru z vydavateľstva Universal Music a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ĎuricaZuzana Smatanová