Nemecko - finále ME vo futbale do 21 rokov
Nemeckí futbalisti oslavujú prvý gól vo finále Majstorvstiev Európy hráčov do 21 rokov. Foto: facebook.com/under21

KRAKOV 30. júna (WebNoviny.sk) – Majstrami Európy hráčov do 21 rokov sa stali futbalisti Nemecka, ktorí triumfovali v Krakove nad Španielmi tesne 1:0 v piatkovom finále kontinentálneho šampionátu tejto vekovej kategórie v Poľsku.

Do duelu vstúpili aktívnejšie Španieli, no už po pár minútach prevzali iniciatívu Nemci, ktorých tlak vyústil do gólu Mitchella Weisera v 40. min. Zásah krídelníka Herthy Berlín sa napokon ukázal ako víťazný.

V druhom polčase mladí Španieli síce zlepšili svoj herný prejav a na trávniku jednoznačne dominovali, ale bez gólového efektu. Náhradným rozhodcom zápasu bol slovenský arbiter Ivan Kružliak.

ME vo futbale do 21 rokov – finále

KRAKOV

Nemecko – Španielsko 1:0 (1:0)
Gól: 40. Weiser, ŽK: 47. M. Arnold, 50. Haberer, 52. Stark, 78. M. Meyer – 43. Saúl Ňíguez, 54. M. Llorente, rozhodoval: B. Bastien (Fr.)
Nemecko: Pollersbeck – Stark, Kempf, Toljan, Haberer, Gerhardt – Weiser, M. Meyer, M. Arnold, Gnabry – M. Philipp
Španielsko: Arrizabalaga – Bellerín, Meré, Vallejo, J. Castro – Saúl Ňíguez, M. Llorente, D. Ceballos – Asensio, Sandro Ramírez, Deulofeu