John Gibson, Mike Fisher, Ryan Kesler, Josh Manson
Útočník Nashville Mike Fischer v súboji s hráčmi Anaheimu Ryanom Kesslerom a Joshom Mansonom pred brankárom Johnom Gibsonom počas štvrtého finále Západnej konferencie NHL, v ktorom Ducks na ľade "predátorov" zvíťazili 3:2 po predĺžení. Nashville, 18. máj 2017. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 19. mája o 8:42

NASHVILLE 19. mája (WebNoviny.sk) – Vlastný gól napokon rozhodol o prehre hokejistov Nashvillu s Anaheimom vo štvrtkovom štvrtom zápase finále play-off Západnej konferencie NHL.

P. K. Subban tečoval puk za Rinneho

Hosťujúci krídelník Corey Perry v jedenástej minúte predĺženia za stavu 2:2 od pravého mantinelu nahodil puk pred bránku, kde domáci obranca P.K. Subban hokejkou nešťastne zmenil jeho smer a skončil za chrbtom Pekku Rinneho.

„Mojím zámerom bolo vyvolať nejaký rozruch pred súperovým brankárom. Pred predĺžením sme si povedali, že budeme nahadzovať puky na bránku, pretože nikdy neviete, čo to môže priniesť,“ priblížil rozhodujúci moment Perry, ktorý sa tretím gólom v predĺžení v jednom play-off vyrovnal Melovi Hillovi (1939) a Mauriceovi Richardovi (1951).

Celkovo má na konte už deväť víťazných gólov vo vyraďovacej časti, rovnako ako doterajší klubový rekordér Teemu Selänne. Ducks od skončenia základnej časti rozhodli vo svoj prospech už štvrté predĺženie, čo je takisto klubové maximum. Teraz majú bilanciu predĺžení 4:1, v roku 2007 to bolo na ceste za Stanleyho pohárom 4:0.

Forsberg prepísal históriu Predators

Niektoré zdroje uvádzajú ako strelca rozhodujúceho zásahu Nata Thompsona, ktorý skutočne bol v tom čase pred fínskym gólmanom, ale 32-ročný center podľa severoamerických médií po dueli potvrdil spoluhráčom v šatni, že pred najdôležitejším okamihom sa nedotkol puku.

Ducks tak či onak vyrovnali stav série na 2:2 a v sobotu na vlastnom ľade sa môžu prvý raz ujať vedenia. „Nezáleží na tom, kto ten gól dal, dôležité je, že puk skončil v sieti,“ vyhlásil Thompson.

Pre Predators sa skončila desaťzápasová víťazná domáca šnúra v bojoch o Stanleyho pohár. Po dvoch tretinách zaostávali 0:2, kanonier Filip Forsberg 34,5 s pred naplnením riadneho hracieho času ratoval predĺženie.

Stal sa prvým hráčom v klubovej histórii, ktorý skóroval v štyroch po sebe nasledujúcich stretnutiach vyraďovacej časti. „Samozrejme, že sme sklamaní. V prvej tretine sme to neboli my, ale potom prišlo zlepšenie. Anaheim má kvalitný tím, nemôžeme ho pustiť do dvojgólového vedenia,“ zhodnotil Forsberg okrem iného skutočnosť, že v prvej tretine Predators vystrelili na bránku súpera len dvakrát.

Finále play-off NHL

• hrá sa na štyri víťazstvá

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Nashville – Anaheim 2:3 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 0:1) – stav série 2:2
Góly: 54. Subban (C. Wilson, Arvidsson), 60. F. Forsberg (Arvidsson, Neal) – 12. Rakell (Fowler), 31. Ritchie (Thompson, Vatanen), 71. Perry