Russell Westbrook, Damian Lillard
Damian Lillard (Portland Trail Blazers) bráni Russella Westbrooka z Oklahomy počas štvrtkového zápasu NBA, v ktorom domáci prehrali 121:129 po predĺžení. Portland, 7. marec 2019. Foto: SITA/AP.

MILWAUKEE 8. marca (WebNoviny.sk) – Basketbalisti lídra zámorskej NBA Milwaukee Bucks sa po dvoch prehrách dočkali víťazstva, keď doma vo štvrtok zdolali hráčov Indiany 117:98.

Najväčší podiel na 49. víťazstve Bucks v sezóne mal Giannis Antetokunmpo – grécky univerzál si pripísal 29 bodov, 12 doskokov a 5 asistencií. Domáci zabrali najmä po tom, ako Antetokunmpovi rozhodcovia odpískali technickú chybu.

„Niekedy vám veci nevychádzajú podľa predstáv a potom cítite frustráciu. Niekedy si hnev vylejete na rozhodcoch, inokedy na sebe. Dnes som soptil na arbitrov a bola z toho technická chyba. Určite som si to zaslúžil. Myslím si, že ako tím sme odviedli výbornú prácu, hrali sme s energiou, doskakovali lopty,“ povedala 24-ročná hviezda Bucks.

Portlandu nestačilo doma proti Oklahome City ani 51 bodov rozohrávača Damiana Lillarda, domáci Trail Blazers prehrali 121:129 po predĺžení. Hosťujúcich Thunder potiahla dvojica Russell Westbrook a Paul George, ktorá spolu dosiahla 69 bodov.

Sumáre NBA

• štvrtok

Milwaukee – Indiana 117:98 (32:24, 22:26, 30:22, 33:26)
Najviac bodov: Antetokunmpo 29 (12 doskokov), Middleton 27, B. Lopez 13 – M. Turner 22 (17 doskokov), Bojan Bogdanovič 17, O’Quinn 11

Portland – Oklahoma City 121:129 po predĺžení (30:31, 31:27, 22:27, 30:28 – 8:16)
Najviac bodov: Lillard 51, McCollum 25, Nurkič 13 (17 doskokov) – Westbrook 37 (5 trojok), George 32 (14 doskokov), Jerami Grant a Schröder po 14