Mohamed Salah, Jordan Pickford
Brankár Evertonu Jordan Pickford s útočníkom Mohamedom Salahom z FC Liverpool. Foto: SITA/AP.

LONDÝN 2. decembra (WebNoviny.sk) – Bitka o západný Londýn sa skončila triumfom Chelsea, ktorá zdolala Fulham 2:0 v nedeľňajšom stretnutí 14. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League. O jej góly sa postarali Pedro a Ruben Loftus-Cheek. „Modrí“ zabrali naplno po dvoch dueloch, nováčik z Fulhamu je na chvoste súťaže.

Smršť „kanonierov“ po prestávke

V severolondýnskom derby videli diváci šesť gólov a dva obraty. Prvý polčas sa skončil 2:1 v prospech Tottenhamu, keď na premenenú penaltu Pierra-Emericka Aubameyanga odpovedali po priamom kope hlavou Eric Dier a taktiež z pokutového kopu Harry Kane.

Lenže po prestávke prišla smršť „kanonierov“, druhýkrát sa presadil Aubameyang, víťazný gól dal presnou strelou pod brvno spoza šestnástky Alexandre Lacazette a o dve minúty na to ušiel hosťujúcej obrane Lucas Torreira a nezaváhal.

Víťazný gól „The Reds“ v 96. minúte

Deň tradičných historických súbojov zavŕšil duel rivalov z metropolitného grófstva Merseyside medzi Liverpoolom a Evertonom, v ktorom si diváci museli počkať na gól až do šiestej minúty nadstaveného času.

Vtedy brankár Evertonu Jordan Pickford nepostrážil loptu padajúcu oblúčikom na brvno a tá sa odrazila rovno pred voľného striedajúceho Divocka Origiho, ktorý hlavičkou rozjasal červenú časť Liverpoolu.

Premier League – 14. kolo

• nedeľa

Chelsea – Fulham 2:0 (1:0)
Góly: 4. Pedro, 82. Loftus-Cheek

Arsenal FC – Tottenham 4:2 (1:2)
Góly: 10. a 56. Aubameyang (prvý z pok. kopu), 74. Lacazette, 77. Torreira – 30. Dier, 34. Kane (z pok. kopu), ČK: 85. Vertonghen (Tottenham) po druhej ŽK

Liverpool – Everton 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ Origi